Alüminyum Sektörünün Li̇derleri̇, Her Geçen Yıl Büyüyen Aluexpo’da Buluşuyor!

8. Uluslararası Alüminyum Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı, alüminyum sektörünün lider firmalarını bir araya getiren ve sektörün ticaret akışını destekleyen bu büyük platform, Hannover-Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. tarafından 12-14 Ekim 2023 tarihleri arasında 8. tekrarını gerçekleştirecek. 

Firmalara ürünlerini tanıtma ve pazarlama fırsatı veren Aluexpo İhtisas Fuarı, son yıllarda ülkemizde de artış gösteren alüminyum ticaret hacminin büyümesini göz önünde bulundurarak daha yeni ve daha geniş olan İstanbul Fuar Merkezi’nin 1, 2 ve 3 no’lu hollerinde firmalara ev sahipliği yapacak. Aluexpo bu yıl yine kendi rekorunu kırarak, 15.700 m2 net stand alanı üzerinde 400’ü aşkın katılımcıyı ziyaretçileri ile buluşturacak. Aluexpo 2023, yeni yatırımlar için Türkiye’nin potansiyel fırsatlarını değerlendirmek isteyen yabancı firmalar ve aynı zamanda farklı ülkeler ile işbirliği yapmak isteyen yerli firmalarımız için de büyük bir platform oluşturmaya hazırlanıyor. 

Alus11 - 11. Uluslararası Alüminyum Sempozyumu

11. Uluslararası Alüminyum Sempozyumu, TALSAD Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi ve METEM TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası Eğitim Merkezi iş birliği ile 12-14 Ekim 2023 tarihlerinde Hannover-Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. tarafından düzenlenecek olan ALUEXPO 2023 ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek.

11. Uluslararası Alüminyum Sempozyumu her boyutuyla alüminyum sektörü ile akademik dünyayı aynı platformda bir araya getirmeyi ve endüstriye yön verecek bilimsel ve teknolojik gelişmeleri uluslararası bir ortamda paylaşmayı, Türkiye’nin alüminyum dünyasındaki yeri ve geleceği için bir vizyon oluşturmayı hedefliyor.
 

Rakamlarla Aluexpo

ALUEXPO 2022 yeni holler, yeni yerleşim ve rekor stand alanı ile taçlandı. 2022 de 11.700 m2 olan net stand alanı üzerinde 203 yerli, 29 ülkeden 145 yabancı olmak üzere toplam 348 firma, en yeni teknolojilerini, en yaratıcı ürünlerini alüminyum dünyasına sundular. Fuar 2.393 yabancı ve 10.008 yerli sektör profesyoneli tarafından ziyaret edildi.Yapılan anket değerlendirmelerine göre katılımcıların %98,3’i memnun olarak fuardan ayrıldı ve 2023 için yine yerlerini aldılar. ALUEXPO, sektörü etkileyen kararların verildiği, Türkiye ve Avrasya’nın büyümekte olan Alüminyum sektörünün vitrini olduğunu yine kanıtladı. 

ALUEXPO Katılımcı Profili;

Türkiye ve Bölgenin önde gelen alüminyum üreticileri, küresel tedarikçi firmalar, ürünlerini ve teknolojilerini büyüyen alüminyum sanayinin temsilcileri ile buluşturuyor.

Alüminyum sektörünün tüm tedarikçileri:

Ergitme, döküm, ısıl işlem ve ısıtma teknolojileri, basınçlı döküm makina ve ekipmanları, kokil döküm makina ve ekipmanları, sürekli döküm makina ve ekipmanları, refrakterler ve yalıtım malzemeleri, hadde teknolojileri, ekstrüzyon ve tel çekme teknolojileri, döküm, dövme ve ekstrüzyon kalıpları, kalıp ve aksamlarının üretimi ve malzemeleri, metalografi, test, ölçüm ve kontrol teknolojileri, hurda prosesleri, yeniden kazanım, ıslah, geri dönüşüm teknolojileri, yüzey işlemleri, kimyasal uygulamalar, boyalar, kaplamalar, servis ve danışmanlık hizmetleri, dernekler, akademik ve sektörel yayınlar ALUEXPO’da yerlerini alıyor.
 

Alüminyum sektörünün tüm üreticileri:

Birincil alüminyum, ikincil aluminyum, yarı bitmiş alüminyum ürünler;

levha, profil, külçe, biyet, pul vb., döküm ürünleri, mimari uygulamalar için alüminyum sistem ürünleri, endüstriyel üretimler için yarı mamüller, işlenmiş aluminyum ürünleri ve tüm diğer alüminyum ürünlerini sergiliyor.

Alüminyum Döküm ve Yüksek Basınçlı Döküm teknolojileri ALUEXPO da yer alıyor; 

Hızlı büyüyen alüminyum döküm sektörü açısından da büyük önem taşıyan ALUEXPO, döküm sektörünün hem üreticileri hem de tedarikçilerini bu profesyonel platformda buluşturuyor. Birincil ve ikincil alüminyum üreticileri ile döküm, kokil ve yüksek basınçlı döküm ve dövme, hadde teknolojileri üreticileri ve kullanıcıları Aluexpo’da buluşacaklar.