Schneider Electric, Prestijli Sürdürülebilirlik Ödülleriyle İlk Yarıyılı Tamamladı

Programın ilk yarısında elde ettikleri sürdürülebilirlik performansı ve sonuçlarından duydukları memnuniyeti ifade eden Schneider Electric Strateji ve Sürdürülebilirlikten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gwenaelle Avice-Huet, “Sürdürülebilirlik Etkisi girişimlerimizi kısa vadeli hızlı kazanımlar yerine, uzun soluklu dönüşüm yolculukları olarak tasarlıyor ve uyguluyoruz. Bu doğrultuda 5 yıllık programımızda önemli sonuçlar elde ettik ve ikinci yarı dönemde de başlattığımız pek çok girişimin ivme kazanacağına ve böylece bu sonuçları daha da güçlendireceğimize inanıyoruz. Bir etki şirketi olarak iklim ve toplum odağında çalışmalarımızı aralıksız sürdürecek, bu seferberliğe herkesi dahil ederek dünyamızın geleceğine yatırım yapmaya devam edeceğiz” dedi.
Sürdürülebilirlik çalışmalarıyla dünya liderleri arasında

Schneider Electric, yılın 2. çeyreğinde kararlılıkla uyguladığı sürdürülebilirlik çalışmaları neticesinde, 2023 yıl sonu hedefi olan 10 üzerinden 6 Sürdürülebilirlik Etkisi puana hızla yaklaşıyor; şirketin yarıyıl puanı 5,28 olarak gerçekleşti. Şirket, bu dönemde bağımsız kurumlar tarafından sunulan ödüllerle de sürdürülebilirliğe olan güçlü etkisini kanıtladı. 

Schneider Electric yılın 2. çeyreğinde, enerji verimliliği ve döngüsellik odaklı fuar standı tasarımıyla iF Tasarım Ödülü’ne layık görüldü, aynı zamanda sekiz yıl üst üste yer aldığı Gartner Tedarik Zinciri Listesi’nde bu yıl, ‘İlk 25’te 1. sırada gösterildi. Yüksek bir kalite ve şeffaflıkla yürüttüğü ESG bilgilendirme ve raporlama çalışmaları kapsamında 2023 Şeffaflık Ödülleri’nde özel ödülle onurlandırılan Schneider Electric, çalışanlarına verdiği değer ve adil ücret politikasıyla da Fair Wage Network sertifikasını almaya hak kazandı.

Yılın ikinci çeyreğinde güçlü iş birlikleriyle de önem çıkan Schneider Electric, Uluslararası Enerji Ajansı’nın (IEA) yıllık küresel konferansında, 2030 yılına kadar enerji verimliliği iyileştirme oranını iki katına çıkarmak için başlatılan Versailles 10x10 eylem planı kapsamında hükümetler ve CEO’larla iş ortaklığına imza attı. 

Aynı zamanda, şirket hissedarlarının %97,67’si ilk ‘Say on Climate’ önergesinde Schneider Electric’in dekarbonizasyon planını destekledi. Böylece şirket, geleceğe dair güçlü bir yol planı ile sürdürülebilirlik çalışmalarına hız katacak.