Sektörden Haberler
Sektörden Röportajlar
Bilişim ve Teknoloji
Finans ve Muhasebe
Video Haberler
Sektörden Talepler
E-Dergi
Katıldığımız Fuarlar


   
    Sektörden Haberler
11.11.2016
2. Türk – Alman İnovasyon Zirvesi


2. Türk – Alman İnovasyon Zirvesi bir kez daha iki ülkeden yenilikçi ve üretici şirketlerin, kurum ve kuruluşların kıdemli yöneticilerini, sanayicileri ve bilim insanlarını, üretim sanayinde dijitalleşme konusunun tartışılması ve kalıcı iş birliklerinin kurulabilmesi amacıyla İstanbul´da bir araya gelmeye davet ediyor.

Birincisi Global Success Club (GSC) tarafından 21 – 22 Ekim 2014 tarihlerinde Frankfurt

´ta düzenlenen zirvenin ikincisine bu yıl 6 – 7 Aralik 2016 tarihlerinde İstanbul ev sahipliǧi yapmaya hazırlanıyor. İlk zirvenin ardından yeniden buluşacak olan iki ülkenin sanayi ve bilim dünyasından üst düzey yöneticileri Sanayi 4.0 alanında tecrübe ve bilgi birikimlerini paylaşabilmenin ötesinde, AR-GE ortaklıklarının kurulabilmesi amacıyla ve yatırım olanakları hakkında bilgi edinmek üzere bir araya gelecekler. Federal Almanya Eğitim ve Araştırma Bakanlığı tarafından desteklenen proje iki ülkenin yatırımcıları arasında sürdürülebilir iş ortaklıkları kurulmasını hedefliyor. GSC’nin kurucusu ve CEO’su Işınay Kemmler “Son aylarda yaşanan zorluklara rağmen 2. Türk-Alman İnovasyon Zirvesini Federal Alman Bilim Bakanlığının desteği ile İstanbul’da gercekleştirebileceğimiz için mutluyuz. Sanayi 4.0 kapsamında sürdürülebilir inovasyon işbirlikleri icin büyük bir potansiyel görüyoruz.” diyerek zirvenin hedefini belirtiyor.

Yaklaşık olarak 300 katılımcı ile gerçekleştirilmesi planlanan zirve, otomotiv, makina. kimya, yenilenebilir enerji, elektrik, tıbbi ve otomasyon teknolojileri gibi farklı sektörlerden “Sanayi
4.0” alanında calışmalar yürüten yenilikçi ve teknoloji ağırlıklı uluslararası firmaların alanında uzman CEO ve genel müdürlerini, uluslararası satış, iş geliştirme ve Ar-Ge´den sorumlu üst düzey yöneticilerini buluşturmaya hazırlanıyor.

Sektör Liderleri İnteraktif Panellerde Tecrübelerini Paylaşacak

Katılımcılar iki gün boyunca devam edecek olan zirvede Üretimde Dijitalleşme: Kestirimci Bakım, Sanayi 4.0 için Data & IT Güvenliği, Akıllı Fabrikalar, Dijitalleşmede İnsan Faktörünün Önemi gibi ceşitli konulardaki panellere zirvenin konusuna uygun bir şekilde dijitalleşmeyi yaşayarak zirve için özel hazırlanmış bir app aracılığıyla kendilerine sunulan tabletler ile interaktif olarak katılabilecekler.

Festo, Vestel gibi şirketlerin üst düzey yöneticileri bilgi ve tecrübelerini yalnızca bu panellerle değil aynı zamanda ilk kez bu zirvede gercekleştirilecek olan “Innovation Lounge” bölümünde inovasyon ve Sanayi 4.0 uygulamalarını görsel olarak da katılımcılarla paylaşabilecekler. Zirvenin hedefi olan inovasyon ve ar-ge işbirlikleri ve yatırımlarıyla ilgilenen sanayiciler icin “matchings” de bu app aracılığıyla dijital teknolojiler kullanılarak sağlatılacak.

Türk – Alman Inovasyon Ödülü 2016

Türk-Alman Inovasyon Zirvesinin bu yılki programında yer alacak olan bir diğer özel calışma ise ilk kez verilecek olan “Türk – Alman İnovasyon Ödülü”. Bir Türk ve bir Alman firmanın ortak calışarak geliştirdiği bir ürüne verilecek bu ödül hakkında Işınay Kemmler: “Birbirlerini harika bir şekilde tamamlayan Türk ve Alman şirketlerinin ülke sınırlarının dışına taşan işbirlikleri yeni inovasyonların sonucunda cıkan bir rekabet avantajının da ötesine geçiyor. Aynı zamanda bu şirketler güvenilebilir bir işbirliğinin sonucu olarak ortaklarının ülkesindeki ağlardan da yararlanabiliyorlar. Bu ödül ile ikiye katlanan bu artı değeri göstererek diğer sanayicileri de böyle işbirlikleri icin cesaretlendirmek istiyoruz.”
   Yazan: Editör:   
Bu haberle ilgili yorumlar
Bu haberle ilgili yorum yap     
 
Toplam yapılan yorum: 0     
 
Şu anda yorum listesinde herhangi bir kayıt bulunmamaktadır.
Sayfalar :  
 Bu ayki diğer yazılar
sektorden_haberler   Sanayi devlerinin İstanbul’da buluşacağı WIN EURASIA için geri sayım başladı
sektorden_haberler   Son kaynak tedarik tarifesi tebliği yayınlandı
sektorden_haberler   ASTOR, “Cumhurbaşkanı’ndan AR-GE ödülü” aldı
sektorden_haberler   MÜSİAD’dan 2’nci Katar Çıkarması
sektorden_haberler   Bosch Rexroth’tan Hägglunds’a Gebze’de yerinde servis hizmeti
sektorden_haberler   Endüstriyel boya teknolojisindeki trendler için çözümler
sektorden_haberler   Endüstri 4.0 İzmir’den başlıyor
sektorden_haberler   HANNOVER MESSE ve CeMAT 2018 (23-27 Nisan): Industry 4.0’ü bir sonraki seviyeye taşıyor
sektorden_haberler   Boya Sanayinin Yükselen Yıldızı Türkiye
sektorden_haberler   SchneiderElectric, 2018 World’s Most Ethical Companies® listesinde yer aldı!
sektorden_haberler   Makine Performans Analitiği OEM Uzmanlığını Üreticinin Dijital Ekosistemine Getiriyor
sektorden_haberler   Prysmian Group Türkiye’ye Sıemens’ten yılın en iyi tedarikçisi ödülü
sektorden_haberler   Çelik ihracatı hem miktar hem değerde yükseldi
sektorden_haberler   Güvenal Kalıp Elemanları GEBZE / TOSB İçindeki Yeni Teknik Destek Ofisi ’nde Hizmetinizde…
sektorden_roportajlar   1975 yılından bugüne, Yılmazlar Demir
sektorden_roportajlar   Kutu ve küçük yüklerinizde robotlu istifleme artık mümkün… Magazino, yeni SOTO robotunu sunuyor
sektorden_roportajlar   “Akıllı Plastikler”, bakım maliyetlerini nasıl azaltır ve üretim kayıplarını önler ??
sektorden_roportajlar   GNB’nin yeni nesil enerji depolama sistemi : TENSOR
sektorden_roportajlar   Ticari Gayrimenkullerinizin Alım – Satım ve Kiralama Sürecinde: “Aradığınız Tecrübe”
   


İkitelli OSB Triko Center Yönetim Binası Kat 4 No: 10 İkitelli - Başakşehir / İSTANBUL Tel: +90 212 671 21 47   Fax: +90 212 671 05 79   info@ajansorganize.com