WIN EURASIA 2020 FUARI İPTAL EDİLDİ.

WIN EURASIA 2020 FUARI İPTAL EDİLDİ.

İstanbul Tüyap Fuar Merkezinde Haziran ayında ertelenen planlanan WIN EURASIA 2020 Fuarı iptal edildi. Fuar 2021 yılında mart ayında düzenlenecek.

 

Geri tepme yolunu açan plastik endüstrisi

Çin endüstrileri koronavirüsün yayılımı yavaşlarken operasyonları normalleştiriyor. Gerçekten de, plastik endüstrisi, diğerlerinin yanı sıra, pozitif kalmalı ve salgından sonra beklenen piyasadaki toparlanmaya hazır olmalıdır.

Önde gelen sanayi fuarı CHINAPLAS'ın Ağustos ayı başında yeniden planlandığı teyit edildiğinden, katılımcıların birçoğu yaklaşan şovdaki varlığını güçlendirmeyi planlıyor.

CHINAPLAS'ın resmi medyası CPRJ, kısa süre önce operasyonların yeniden başlaması ve bazı katılımcıların yanıtları ile ilgili haberleri yayınladı:


% 50'yi aşan bir sürdürme oranı

Çin'deki çoğu eyalet uzun bir tatilin ardından işe geri döndü. Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu, Guangdong, Jiangsu ve Şangay gibi bazı büyük ekonomik eyaletlerde, sanayi işletmelerinin belirlenen boyutun üzerindeki yeniden başlama oranının% 50'yi aştığını belirtti.

Büyük işletmeler, küçük ve orta ölçekli işletmelere kıyasla iş ve üretime devam etmek nispeten hızlıdır. Akış yukarı endüstriler ve teknoloji yoğun işletmeler, akış aşağı endüstrilerden ve emek yoğun girişimlerden daha hızlıdır.

Bu arada, her düzeydeki hükümetler istikrarlı bir ekonomik kalkınma sağlamak için işletmelerin üretim ve çalışmalarının yeniden başlamasını proaktif olarak koordine etmek için bir dizi politika yürürlüğe koydu. Örneğin, Pekin kapsamlı finansal destek önlemleri uygulamaya koydu, Şanghay vergi indirimi ve muafiyet hedefleri belirledi ve Guangzhou da iş ve üretim sürdürme politikaları başlattı.

LANXESS: Plastik endüstrisi hızla geri dönebilir

LANXESS'in Çin'deki üretim üslerinin çoğu, Çin merkezi ve yerel hükümetlerinin önleme ve kontrol faaliyetlerine uygun olarak 10 Şubat'tan bu yana üretime yeniden başladı. Koşullar altında LANXESS, koronavirüs salgınının şirket ve iş ortakları üzerindeki etkilerini en aza indirmek için elinden geleni yapıyor.

“Bu noktada ikinci yarıya güvenilir bir görünüm sağlamak zor. Bununla birlikte, durum kontrol edildikten sonra işin hızlı bir şekilde toparlanabileceğine ve zaten buna göre planlama yapıldığına inanıyoruz. ”Dedi.

LANXESS, "şirketin çalışanlarının ve iş ortaklarının güvenliğini ilk sıraya koyma politikası doğrultusunda" CHINAPLAS 2020'yi yeniden planlama kararını memnuniyetle karşılar.


Clariant: Tıbbi ve koruyucu ürünler için daha fazla uygulama sergilemek

Clariant'taki Asya Pasifik Satış Müdürü Darren Soo, salgının plastik endüstrisi üzerindeki etkilerinin ağır olduğunu söyledi. Bununla birlikte, salgın sona erdikten sonra büyük tüketici taleplerinin geleceğini kabul etti.

Halojensiz alev geciktirici ve yüksek performanslı katkı maddeleri gibi en son ürünlere ek olarak Darren Soo, Clariant'ın CHINAPLAS 2020'de tıbbi ve koruyucu ürünler için daha fazla uygulama göstereceğini açıkladı.

Clariant yakl. Çin'deki 16 lokasyonda 1.400 çalışan. Clariant'ın Wuhan veya Hubei eyaletinde üretim tesisleri veya ofisleri bulunmadığından, şu anda önemli bir etkisi yoktur.

Şirket, Çin hükümetinin hem seyahat hem de istihdamla ilgili düzenlemeler hakkındaki son talimatlarını kesinlikle uyguluyor. Çin'de Hubei Eyaletine seyahat yasağı koydu. Ayrıca Çin'e ve Çin'e (Hong Kong dahil) yapılan tüm küresel seyahatler de yasaklandı.

JCTIMES: Yenilikçi teknolojiler ve tıbbi ürünler ana eğilimler

JCTIMES Başkanı Liang Bin, “Son değerlendirmelere göre, maske ve izolasyon kıyafeti gibi tıbbi malzeme eksikliği, ilgili aşağı akışlı nefes alabilir membranların ve dokunmamış kumaş üreticilerinin üretim kapasitesini artırıyor” dedi.

JCTIMES son birkaç gün içinde bir düzineden fazla nefes alabilir film kalıbı ve eritilerek şişirilmiş dokunmamış kalıp sattı.

Liang Bin pazardaki toparlanma konusunda iyimser. Koronavirüs salgını sona erdikten sonra tıp endüstrisinin büyük bir potansiyele sahip olacağına inanıyor.

“Plastik endüstrisi için, ekipman ve ürünleri yükseltmeye ve hizmetlere odaklanmaya devam ettiğimiz sürece, rekabet kendimiz” dedi.

Yenilikçi teknolojiler ve medikal ürünler sektörün temel trendlerini bekleyen JCTIMES, CHINAPLAS 2020'de daha yeni medikal teknolojiler ve ürünler sergileyecek.

Well-Lih: Tıbbi sarf malzemeleri ve ambalaj sektörlerinde “önemli büyüme”

Ningbo Well-Lih Robots Technology Co., Ltd. Başkanı Qiu Hongli, CHINAPLAS 2020'nin ertelenmesi konusundaki anlayışını dile getirdi.

Özellikle salgın bittikten sonra tıbbi sarf malzemeleri ve ambalaj sektörlerinde “önemli bir büyüme” olacağını belirtti. Aynı zamanda, otomasyon ve akıllı üretim talepleri de artacaktır.

Coperion Nanjing: Kısa vadeli zorluklar çözülecek

CHINAPLAS, Coperion (Nanjing) Machinery Co., Ltd.'nin her yıl katıldığı tek fuar. Ekstruder üreticisi Coperion'un Çin operasyonları bu yıl 180 metrekarelik bir stand alanına sahip olacak.

“Yeni gösteri tarihi için ana endişemiz, Ağustos ayında yüksek sergi salonlarının konforuna meydan okuyacak yüksek sıcaklık. Ve bu 2021 gösterisine nispeten yakın, ”diyor Coperion Nanjing Genel Müdürü Joanne Shen.

Salgın sırasında, şirketin müşterilerinin birçoğu gözlük ve maske gibi tıbbi malzemelerin üretimine aktif olarak katılıyor.

“Salgın yine de geçecek ve kısa vadeli zorluklar çözülecek” dedi. “Yerel müşteriler teslimattaki gecikmenin farkındadır ve büyük ithalat ekipmanlarının proje teslim süresi ciddi şekilde etkilenmemektedir. İhracat projeleri için denizaşırı müşterilere daha ayrıntılı olarak açıklama yapmamız gerekiyor. ”


VDMA: Pazar için olumlu bir dürtü sağlamak için ikonik CHINAPLAS 2020

Çin, Alman plastik işleme makineleri endüstrileri için en büyük ihracat pazarlarından biridir. Bu nedenle VDMA Plastik ve Kauçuk Makineleri Derneği, koronavirüs salgını ile ilgili son gelişmeleri yakından takip etmektedir.

Alman sanayi derneğine göre, hiçbir üye şirket özellikle etkilenen Hubei bölgesindeki üretim tesislerine sahip değildir ve ayrıca hiçbir üye henüz bir koronavirüs tarafından bükülmüş vaka bildirmemiştir.

Piyasanın ne zaman normale döneceğine ilişkin olarak, Genel Müdür Thorsten Kühmann, birçok üye şirketin durumun Mart ayında tekrar yavaşça düşmesini beklediğini ve salgının “Çin pazarının sektörümüz için temel önemini değiştirmediğini söyledi. gelecek”.

VDMA Plastik ve Kauçuk Makineleri Derneği, CHINAPLAS 2020 eşzamanlı etkinliği “Geleceğin Endüstri 4.0 Fabrikası” nın ortak organizatörlerinden biridir.

Thorsten Kühmann, özellikle Çin ekonomisi koronavirüs patlamasının bir sonucu olarak zayıfladığında, ikonik sanayi ticaret fuarının “kesinlikle olumlu bir dürtü sağlayabileceğine” inanıyor.

VDMA Plastik ve Kauçuk Makineleri Derneği, koronavirüs salgınının henüz Alman makine mühendisliği endüstrisinde önemli teslimat sorunlarına yol açmadığını söyledi.

Bununla birlikte, makine mühendisliğindeki uzun üretim süreleri nedeniyle, “bu zorlukların ancak önümüzdeki haftalarda çok daha belirgin hale gelmesi” mümkündür.

 
Makine mühendisliği şirketleri, diğer endüstrilerdeki birçok tedarikçiden daha yavaş üretim yapmanın yanı sıra lojistik kısıtlamalarının zorluklarıyla da karşı karşıya.

Şu anda, Almanya'daki şirketler hala diğer üretim yerlerine veya tedarikçilerine geçerek bu zorlukları telafi edebilirler, ancak Thorsten Kühmann “durumun haftadan haftaya yeniden değerlendirilmesi gerektiğine” dikkat çekti.CHINAPLAS 2020'de görüşmek üzere


CHINAPLAS, Şangay, Çin Halk Cumhuriyeti Hongqiao, Ulusal Sergi ve Kongre Merkezi'nde yapılacak 3-6 Ağustos 2020 tarihine kadar yeniden planlanacak. “Akıllı Üretim”, “Yenilikçi Malzemeler” ve “Yeşil ve Dairesel Çözümler” üzerine odaklanan organizatörün 340.000 metrekarelik sergi alanı sunması ve 3.800'den fazla ünlü küresel katılımcıyı bir araya getirmesi bekleniyor. Ziyaretçi ön kaydı açılır ve 22 Mayıs 2020 ve öncesinde ön kayıt yaptıranlara önceden posta yoluyla ziyaretçi rozeti verilir. Ön kayıt için buraya tıklayın.

E-Dergi

Fuarlar

Sponsorlar

Fuarlar