Universal Robots, yeni cobot’unu tanıtmaya hazırlanıyor.

Universal Robots, yeni cobot’unu tanıtmaya hazırlanıyor.

UR20 cobot’u, daha hızlı döngü süreleri ve daha ağır yükleri taşıyabilmeye imkan sunuyor.

Universal Robots’un incelikli mühendislik deneyimi sonucunda ortaya çıkan UR20 cobot’u, daha hızlı döngü süreleri ve daha ağır yükleri taşıyabilmeye imkan sunuyor. Yeni bir tasarıma sahip olan UR20; yarıçapta bin 750 mm’lik erişim özelliği ile şirketlerin paketleme ve paletleme şeklini değiştirmeye hazırlanıyor. Bunun yanı sıra küçük taban alanıyla da, şirketlerin mevcut üretim alanlarında daha fazlasını yapmasına olanak veriyor. Universal Robots yeni cobot’unun paletleme kapasitesini Almanya’nın Münih Automatica Ticaret Fuarı’ndaki lansmanında, ortağı Robotiq ile birlikte sergilemeye hazırlanıyor. UR20’nin 2022 yılının 4. çeyreğinde ön sipariş almaya hazır olması ve 2023’ün 2. çeyreğinde ise sevkiyata başlaması bekleniyor.

“Yenilikçi cobot 17 yıllık teknik deneyimimizin en yeni evrimi”

UR20’ye yönelik, “Bu, yalnızca mevcut cobot’larımızın daha büyük bir versiyonu değil; cobot’un yeniden tanımlanmış hali” diyen Universal Robots Başkanı Kim Povlsen konuşmasına şu sözlerle devam etti: “UR20, şimdiye kadar ürettiğimiz en yenilikçi cobot ve robotik sektöründeki 17 yıllık teknik deneyimimizin en yeni evrimi. Uzman mühendislerimiz bir yandan uzun zamandır takdir aldığımız sezgisel kullanıcı ara yüzünü aynı tutarken, diğer yandan ise kolu tamamen yeniden tasarladılar. UR20’nin daha hızlı döngü sürelerinden daha ağır yükleri taşıyabilmeye ve küçük bir ayak iziyle daha uzağa ulaşabilmeye kadar uzanan önemli faydaları var. Ayrıca ileri yazılım iyileştirmelerini de dahil ederek kullanıcılara eşsiz hareket kontrol kabiliyeti sunduk.”

“Cobot otomasyonunun yeni görevlerde kullanmasına olanak tanıyacak”

Kim Povlsen, Universal Robots’un 2008 yılında dünyanın ilk ticarete uygun cobot’unu piyasaya sunduğunu ve o zamandan beri kendi cobot’ları için parça, kit ve uygulama geliştiren bin 100’den fazla entegratör, distribütör ve bağımsız ortaktan oluşan bir ekosistem inşa edildiğinin altını çizdi. Şirketin 50 binden fazla cobot sattığını hatırlatan Povlsen müşterileri sayesinde Universal Robots’un elde ettiği bilgiyi bu en yeni ürünün tasarımında kullandığını aktardı.

UR20’nin şirketin oldukça başarılı e-serisini tamamlayacağını aktaran Kim Povlsen, yaratıcı ve yeni nesil cobot’lardan oluşan bir serinin başlayacağını söyleyerek “Ürünlerimizin oluşturulma aşamasında her müşterinin başarısı için taahhüdümüze de yer veriyoruz. UR20’nin geliştirilmesi de bunun mükemmel bir örneği. Yazılımdan en ince ayrıntısına kadar kendimizi kaliteli mühendislik ve üstün kullanıcı deneyimine adadık. UR20 sadece bir başlangıç. Yeni nesil ürünlerimizi piyasaya öncelikle bu ağır yük taşıyan modelle sunuyoruz. Bu model uçtan uca otomasyonu müşteriler için bir gerçeklik haline getirerek müşterilerin yeni cobot otomasyonunu, yeni görevlerde kullanmasına olanak tanıyacak. Otomasyonun yeniden tanımlanmasındaki sonraki adım ise, aynı yenilikçi özellikleri yeni bir cobot ailesine katmak olacak. Dolayısıyla, bu alanı takip etmeye devam edin; gelecekte neler olacağını size göstermek için sabırsızlanıyoruz” dedi.

E-Dergi

Fuarlar

Sponsorlar