Universal Robots, pandemi döneminde birçok ilki hayata geçirdi

Universal Robots, pandemi döneminde  birçok ilki hayata geçirdi

Covid-19 salgını ile birlikte birçok ülkede üretim ve çalışmalar dururken, uygun olan sektörler evden çalışma modeline geçti. Universal Robots farklı bir iş modeline imza atarak, Ar-Ge çalışmalarını da evlere taşıdı.

Universal Robots, Ar-Ge mühendisleri evlerinin garajında kurdukları Ar-Ge merkezleri ile bu dönemde de ürün geliştirmeye devam etti. Universal Robots, pandemi döneminde dijitalleşmeye hızla uyum sağlayarak Çevrimiçi Toplantılar, Web Seminerleri, Çevrimiçi Akademi ve Örnek Uygulamalar ile kolaboratif robot otomasyonlarını da online’a taşıdı.
Günlük yaşanan ani değişimler, hayatın akışını ve iş yapış şeklini hızla değiştiriyor. Koronavirüs salgını ile birlikte dünyadaki tüm ülkelerin ve tüm sektörlerin çalışma şekilleri de değişti. Ani ve hızlı değişimlere hazırlıklı olan firmalar, üretim ve hizmet alanında farklı çalışma modellerini hayata geçirerek bu dönemi sorunsuz atlattılar.

Cobotlar evlere götürüldü

Dünyanın bir numaralı kolaboratif robot üreticisi Universal Robots, pandemi döneminde evden çalışma modeline farklı bir boyut getirerek Ar-Ge süreçlerini de evlere taşıdı. Ev ve garajlarında kendi Ar-Ge merkezlerini kuran UR Ar-Ge mühendisleri, cobotları evlerine götürerek gerekli geliştirmeleri, yenilemeleri ve iyileştirmeleri yaptı.


“En zorlu şartlara kolay adapte olabiliyoruz”

Hızla değişen süreçlere kolay adapte olan yapıları ile salgın sürecini sozunsuz atlattıklarını söyleyen Universal Robots Türkiye ve MEA Ülke Müdürü Kandan Özgür Gök, Universal Robots olarak zor şartlara kolay adapte olabiliyoruz ve sürecin içerisinden hızla çıkabiliyoruz. Pandemi dönemimde de bu yapımızı son derece etkili kullandık ve süreci sorunsuz atlattık. Mühendislerimiz, standart priz ve 220 volt enerji ile çalışan, kompakt ve hafif yapıları sayesinde son derece rahat taşınan cobotları evlerine götürerek, sorunsuz bir şekilde çalıştılar. Fabrika ve üretim tesislerinde olduğu gibi evlerde de son derece hızlı bir kurulum ve programlama imkanı tanıyan cobotlar, Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarının sürdürülebilirliğine de katkı sağladılar” dedi.

Dijital ve online eğitimlerle şirketlere rehberlik etti

Universal Robots, pandemi döneminde Çevrimiçi Toplantılar, Canlı Çevrimiçi Web Seminerleri, Çevrimiçi Akademi ve Örnek Uygulamalar ile kolaboratif robot otomasyonlarını internete ve mobile taşımayı başardı. Pandemi döneminde tüm dünyanın dijitale yöneldiği bu zor zamanlarda hızlı ve verimli çözümler sunan Universal Robots, internet üzerinden katılım sağlanabilen online toplantı ve seminerler, kolaboratif robotik uygulama projeleri, yeni iş fırsatları, eğitim ve faaliyet gösterilen alanı ilgilendiren endüstriyel otomasyonla ilgili konular hakkında şirketlere rehberlik etti.

İsteyen herkes 87 dakikada cobot programcısı olabilecek

Bu dönemde UR Akademi programı kapsamında çevrimiçi ücretsiz cobot eğitim imkanı da sunan Universal Robots, cobot’ları akıllı telefon kullanan herkesin rahatlıkla öğrenebileceği kolaylıkta ve herkes için erişebilir hale getirdi. Universal Robots internet sayfasından çevrimiçi eğitim imkanıyla dileyen herkese 87 dakika içinde cobot programcısı olabilme imkanı sundu.

 

E-Dergi

Fuarlar

Sponsorlar