Universal Robots maliyet ve üretim optimizasyonu sağlıyor

Universal Robots maliyet ve üretim optimizasyonu sağlıyor

cobot, küçük boyutu, hafif ve kompakt tasarımı sayesinde yeni hatlara kolayca ve hızlı bir şekilde entegre edilebiliyor.

Robotik otomasyonun gelişimine öncülük eden teknoloji markası Universal Robots, sayısız avantajı ile hızlı yatırım geri dönüşü sağlayan cobot’larıyla işletmelere değer katarak, otomasyonda fark yaratıyor. İş akışı değiştiği takdirde cobot, küçük boyutu, hafif ve kompakt tasarımı sayesinde yeni hatlara kolayca ve hızlı bir şekilde entegre edilebiliyor. Hızlı ve esnek kurulum sayesinde, üretim hatları yeni ürünler için hızlı bir şekilde yeniden programlanabiliyor. Bu sayede maliyet ve üretim optimizasyonu sağlanıyor.

Artan enerji maliyetini düşürmek ve olası hataları minimuma indirerek yüksek kaliteye ulaşmak için robotların üretim süreçlerine uyumlanması işletmeler için gereklilik haline geliyor. İşletmelerin güvenlik riski nedeniyle robotlara karşı çekinceleri cobot’lar yardımıyla aşılıyor. Kolaboratif robotlar risk analizi sonrası, işletme personeli ile herhangi bir güvenlik bariyeri olmadan, rahatlıkla üretim ünitesine entegre edilebiliyor.

Böylelikle tekrarlayan, zor ve ergonomik olmayan işleri devralarak çalışanlara uzmanlık ve becerilerini daha katma değerli işlerde kullanmaları için imkân sunuluyor. Öte yandan cobot’lar boyutu, hafif ve kompakt yapısı ile yeni hatlara kolayca ve hızlı bir şekilde adapte edilebiliyor. Kurulum özellikleri sayesinde cobot’lar, ihtiyaca göre yeniden programlanabiliyor.


“Cobot’lar birçok uygulamaya hızlıca entegre edilebiliyor”

Dünyada üretim süreçlerinin dijitalleştiğini, robotik dönüşümün de her geçen gün yaygınlaştığını söyleyen Universal Robots Türkiye & MEA Ülke Müdürü Kandan Özgür Gök, “Cobot’lar; üretimde kalite artışı, hammadde kaynaklarında tasarruf, yeni pazarlara açılmada ve rekabette avantaj sağlıyor. Birim zamanda artan üretim, aynı miktar hammadde ile daha fazla üretim ve yükselen kârlılık sayesinde hızlı bir yatırım geri dönüşüne de fırsat tanıyor. Hızlı kurulumu, kolay programlaması, esnek ve güvenli kullanımıyla cobot’lar paketleme-paletleme, plastik enjeksiyon, makine besleme, alma-bırakma, çapak alma-polisaj, montaj-cıvatalama, kalite kontrol, yapıştırma-dağıtma ve kaynak gibi birçok uygulamaya hızlıca entegre edilebiliyor” dedi.

“Tak, çalıştır ve üretime başla!” konsepti

“UR+ Ekosisteminden temin edilen ekipmanların yazılım ve uygulama kitleri; cobot’un, firmanın ihtiyaçlarına en uygun şekilde özelleştirilebilmesine imkan veriyor” diyen Kandan Özgür Gök, “Universal Robots olarak ‘otomasyonu herkes için erişilebilir kılma’ misyonuyla oldukça hızlı şekilde gelişmeye devam ediyoruz. Dijitalleşen dünyada UR+ Ekosisteminde yer alan ekipmanlar ve uygulama kitlerinde önemli bir artış oldu. Cobot uygulamalarını her üreticinin kendi ihtiyacına en uygun şekilde özelleştirmesi için UR+ Ekosistemimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Bu ekosistemde sunulan bütün uygulama kitleri ve ekipmanlar Universal Robots tarafından sertifikalı olup ürünler ilgili tedarikçiden temin ediliyor. Ekosistemimiz içindeki UR+ kompenentler (kamera, tutucu, ekipman, sensör vb.), UR+ Uygulama Kitleri (montaj, yüzey işleme, kalite kontrol vb.) ve URcap (yazılımlar, eklentiler) gibi ürünler ve kitler işletmesine robot kuran herkese yardımcı oluyor. Her üretici kurulumu ve kullanımı çok kolay olan UR+ ürünlerinden ve uygulama kitlerinden istediğini tercih edebiliyor. Tüm bu süreçler teknolojinin ve otomasyonun daha hızlı bir şekilde ilerlemesine de olanak sağlıyor” şeklinde konuştu.

Yüksek performans için bütünsel yaklaşım sergiliyoruz

Çalışma süresi planı ile işletmelere ihtiyaç duyduğu çözümlerin kısa sürede sunulduğunu ifade eden Gök konuşmasını şöyle sürdürdü: “ UR uzmanları, cobot’unuzun günlük geçmiş dosyalarını uzaktan inceleyerek ve verileri raporlayarak robot performansını optimize etmek için öneriler paylaşıyor.

Böylece olası sorun önceden fark edilerek iş aksamalarına son veriliyor. Robot performansını gerçek zamanlı olarak değerlendirmek ve potansiyel riskleri azaltmak amacıyla performans iyileştirmesi hakkında rapor hizmeti almak üzere yüz yüze bir ziyaret planlanabiliyor. UR ve distribütör ortağınız, işletme ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilmiş ve genellikle hizmet sorunlarını 2 saatten daha kısa süre içinde çözmek üzere tasarlanmış bir plan oluşturuyor. Plan bileşenleri içinde minimum bir yedek parça stoku, eğitim, proaktif kontroller ve danışmanlık olabiliyor.”

E-Dergi

Fuarlar

Sponsorlar