Türk İş ve İnşaat Makineleri Sektörüne Çin’de Büyük İlgi

Türk İş ve İnşaat Makineleri Sektörüne Çin’de Büyük İlgi

Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) önderliğinde, dünyanın en büyük iş ve istif makineleri sektörü bulunan Çin’de gerçekleştirilen 15’inci BICES Pekin Uluslararası İş, İnşaat ve Madencilik Makinaları Fuarı”na katılan Türk iş ve inşaat makineleri sektörü, önemli işbirliği fırsatlarıyla eve döndü.

Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) önderliğinde, dünyanın en büyük iş ve istif makineleri sektörü bulunan Çin’de gerçekleştirilen 15’inci BICES Pekin Uluslararası İş, İnşaat ve Madencilik Makinaları Fuarı”na katılan Türk iş ve inşaat makineleri sektörü, önemli işbirliği fırsatlarıyla eve döndü. İMDER Yönetim Kurulu Başkanı Merih Özgen, “İMDER yetkilileri ve üyeleri fuar süresince hem Çin kamu kurumları hem de Çin’in en büyük müteahhitlik firmaları ile görüşmeler gerçekleştirdi. Uzun vadede yapılabilecek iş birlikleri adına yapılan bu görüşmeler Türk firmaların Çin’deki bilinirliği açısından oldukça önemli bir başlangıç oldu” dedi.Her 2 yılda bir gerçekleştirilen ve bu yıl 15’incisi düzenlenen BICES fuarı, 4-7 Eylül 2019 tarihleri arasında Pekin Yeni Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi. Bu yıl, 31 ülkeden yaklaşık 1300 katılımcıyı ve 76 ülkeden 151 binden fazla ziyaretçiyi ağırlayan fuar, İMDER’in kardeş kuruluşu Çin İş Makinaları Derneği (CCMA) ile devlet kurumları tarafından düzenlendi. Dünyanın en büyük iş ve istif makinesi pazarı olan Çin’in, en büyük yerel iş makineleri fuarı olan BICES’te iş, inşaat ve madencilik makineleri sergilendi.

TÜRK FİRMALAR ÜRÜNLERİNİ 76 ÜLKEYE TANITTILAR

İMDER olarak BICES’e büyük önem verdiklerini ve fuarın oldukça başarılı geçtiğini söyleyen İMDER Yönetim Kurulu Başkanı Merih Özgen, şu bilgileri verdi:“BICES Fuarı, Türk markalarının uzun vadede Çin pazarında yer alması için önemli bir fırsat oldu. Türk firmalar ve ürünleri fuar süresince ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Firmalarımız, yenilikçi ürünlerini ve teknolojilerini 76 ülkeden gelen ziyaretçilere tanıttılar. Yeni işbirliklerinin kurulması adına pek çok ikili görüşmeler gerçekleştirildi. Özellikle fuar organizatörü ve aynı zamanda İMDER’in kardeş derneği olan CCMA- Çin İş Makinaları Derneği’nin “Distribütörler ve Kullanıcılar Alt Konseyi Yönetimi” ile gerçekleştirilen toplantı, ilerleyen dönemlerde İMDER üyelerinin Çin’de distribütörlük anlaşması yapması adına verimli bir görüşme oldu” dedi.Çin’in Türk iş makineleri sektörünün rotasını çevirdiği en önemli hedef pazarlardan biri olduğunu vurgulayan Özgen, gerek kamu projeleri, gerekse ikili işbirlikleri adına pazarın büyük fırsatlar barındırdığını kaydederek şöyle devam etti:

“İMDER yetkilileri ve üyeleri fuar süresince hem Çin kamu kurumları hem de Çin’in en büyük müteahhitlik firmaları ile görüşmeler gerçekleştirdi. Uzun vadede yapılabilecek iş birlikleri adına yapılan bu görüşmeler Türk firmaların Çin’deki bilinirliği açısından oldukça önemli bir başlangıç oldu. Önümüzdeki süreçte bu görüşmelerin devam etmesiyle Çin pazarında önemli yol alınacağına inanıyorum.”

E-Dergi

Fuarlar

Sponsorlar

Fuarlar