3. Çapak Alma ve Polisaj Teknolojileri İhtisas Fuarı 8 – 10 Ekim 2019, Karlsruhe (Almanya)

3. Çapak Alma ve Polisaj Teknolojileri İhtisas Fuarı 8 – 10 Ekim 2019, Karlsruhe (Almanya)

Çapak alma, kenar yuvarlama ve hassas yüzeylerin üretimi için bu derece kapsamlı çözümlerin bir araya toplandığı bir başka fuar görülmemiştir


Çapak alma, kenar yuvarlama ve hassas yüzeylerin üretimi için bu derece kapsamlı çözümlerin bir araya toplandığı bir başka fuar görülmemiştir: 170den fazla katılımcının, üretimde kalite adımlarına ait inovasyon ve teknolojileri, ürünleri ve hizmetleri tanıtacağı ve 8 - 10 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan DeburringEXPO’daki fuar sunumları, hem Tema Parkları, hem bir Ar-Ge Standı ve hem de iki dilde düzenlenen Uzmanlık Forumu sayesinde etkileyici bir destek programıyla tamamlanacak.

3. DeburringEXPO, 170den fazla katılımcısıyla, 2017’ye kıyasla yüzde 15 civarında bir büyüme kaydetmekle kalmadı, aynı zamanda hassas yüzeylerde çapak alma, yuvarlama ve polisaj konusunda dünyanın en kapsamlı çözüm yelpazesini de bir araya topladı. fairXperts GmbH & Co. KG Genel Müdürü ve DeburringEXPO organizatörü Hartmut Herdin, konuyla ilgili olarak, “Teknolojilerin, hizmetlerin ve hizmet sağlayıcıların, çözümlere odaklanmış böylesine bir konsantrasyonu, ziyaretçilere başka herhangi bir fuarda bulamayacakları türden bir kuş bakışı imkanı sağlıyor” demekte. Günümüzde endüstrinin birçok alanında vuku bulan değişiklikler, teknolojiyi takip etmenin nasıl da giderek daha önemli hale geldiğini açıkça ortaya koyuyor. Çapak alma ve yüzey polisaj işlemleri, son yıllarda firmalar için en önemli kalite ve rekabet faktörleri haline gelmiş durumda. Bunun bir göstergesi de özellikle üretim şirketlerine hitap eden çözümler konusunda, tedarikçilerin giderek daha fazla bir şekilde, erken ürün geliştirme sürecinde yer alan optimizasyon çözümlerini sunuyor olmaları.

Sektör toplanıyor: Nice yenilikler tanıtılmayı bekliyor

Bu yılki DeburringEXPO’nun tüm fuar alanlarında sunulacak olan sayısız yeni ve geliştirilmiş teknolojilere, ürünlere ve süreçlere baktığımızda, yukarıda anlatılanlar daha da belirgin hale geliyor. Bunlar arasında, yüksek basınçlı jet su işlemleriyle veya ultrason/karbondioksit kar kullanarak tek adımda otomatik çapak alma ve polisaj sağlayan yenilikçi sistemler de var. Bundan başka ziyaretçileri, ECM ve TEM alanlarında, ince ve kalın sac çapak alma ve işlenmesi alanında yenilikler bekliyor olacak.

Çapak alma gereç tedarikçileri, örneğin delik ve delik geçişlerini (otomatik/manuel) temizleme cihazları gibi çeşitli yeniliklerle hazır olacak Karlsruhe’de.

Mikro işleme veya kullanıcı dostu yüzeylerin üretiminde bile, tanıtılacak olan yeni ve geliştirilmiş teknolojiler sayesinde, tüm işlemlerde yüksek hassasiyet ve verimlilik sağlamak artık mümkün.

Eklemeli Üretim: 3D Yazıcı Çıktılarının Üretim Sonrası İşlemleri


Hem “Eklemeli Üretim Parçalarında Polisaj” konulu Tema Parkında, hem de katılımcıların yeni tanıtımları sayesinde, bu etkinlikte ilk kez eklemeli üretim parçaların işlenmesi alanına eğilecek DeburringEXPO. Hartmut Herdin açıklıyor: “Eklemeli İmalatın seri üretime giderek daha fazla entegre olmasıyla birlikte, 3D yazıcı çıktılarının yüzeylerine yönelik beklentiler de artmakta. Bu gelişmeleri yeni sergi formatımızda dikkate alıyoruz ve gelen ziyaretçi firma temsilcilerinin büyük ilgisini uyandırdık” diyor Hartmut Herdin. Fuarda tanıtılan ürünler spektrumu, destek parçalarının ayrıştırılması ve temizlemeden çıkarılmasından bitirme işlemine veya bir sonraki üretim aşamaları için yüzeyin hazırlanmasına kadar uzanmakta. Bu alanda da bir kaç yenilik görmek mümkün olacak.

Çapak alma sonrası parça temizliği

Hem mükemmel bir işlev kalitesi hem de sonraki işlemlerin kalitesini garanti etmek adına, bileşenlerin teknik temizliği konusundaki artan talepler mevcut. Ne var ki çapakların ve tinsel çapakların güvenilir bir şekilde temizlenmesi yapılmadan bu kalite kriterleri karşılanamamakta. Çapak Alma Sonrası Temizlik İşlemleri konulu Tema Parkı, hem katılımcılara, hem de endüstriyel temizlik teknolojilerinin her alanından gelen diğer firmalara, istenilen temizlik kriterlerini güvenilir ve ekonomik bir şekilde gerçekleştirebilmeleri için çözümler sunacak.

Canlı Sunum: Saç Malzemede Çapak Alma Süreç Zinciri

Bu yılki DeburringEXPO’nun öne çıkan etkinliklerinden bir tanesi de Saç Malzemede Çapak Alma adlı Tema Parkı olacak. Sektördeki uzmanlar ve pazar liderleriyle ortaklaşa başlatılan bu faaliyet, hem yağ alma, oksit tabakalarının çıkarılması, çapak alma, yuvarlama ve yüzey finiş gibi sac metal çapak alma işlemlerine atfedilen üretim adımlarını, hem de bunlara ek olarak, çeşitli teknolojiler ve işlem akış süreçlerini gösterecek. “İşlem zincirinin tüm adımları, bir örnek parça kullanılarak, birebir canlı olarak görüntülenecek. Böylece, bu Tema Parkının daha önce görülmemiş biçimde bir performans gösterisi haline geleceğini düşünüyoruz” diyerek ekliyor Hartmut Herdin.

Optimize çapak alma ve polisaj konulu Almanca/İngilizce Uzmanlık Forumu

Bilgi aktarımı ve tecrübe alışverişi, her zamanki gibi DeburringEXPO’nun üç günlük Uzmanlık Forumunun odak noktası olacak. Hem sanayi hem de Ar-Ge alanlarından tanınmış uzmanların verecekleri 29 seminer, dilmaçlar tarafından simultane olarak tercüme edilecek (Almanca <> İngilizce). Hartmut Herdin ekliyor: “Bunu yaparken, çapak alma teknolojileri ve hassas yüzeylerin üretimi konusunda giderek artan bilgi talebine cevap veriyoruz”. TU Darmstadt Enstitüsü, PTW, LIMA Ventures GmbH ve Fraunhofer IPK ile işbirliği içinde geliştirilen program, aşağıdaki altı seansa ayrılmış: Mekanik Çapak Alma, Eklemeli Üretim Parçalarında Polisaj, Çapak Alma ve Tek Seferde Fonksiyonel Yüzey İşleme, Temizleme ve Çapak Alma, Çapak Alma Genel (Kumlama, TEM ve Diğer İşlemler) ile Sac Çapak Alma. Seminerlere katılım, fuar ziyaretçileri için ücretsiz olacak.

Daha fazla bilgi edinmek, tam fuar programını ve katılımcı ön listesini almak için, www.deburring-expo.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

  • 116 Gösterim

E-Dergi

Fuarlar

Sponsorlar