İtalya Milano’da gerçekleşen sac ve metal işleme teknolojileri fuarı Lamiera 2019 başarı ile sonuçlandı...

İtalya Milano’da gerçekleşen sac ve metal işleme  teknolojileri fuarı Lamiera 2019 başarı ile sonuçlandı...

İtalya’nın Milano kentindeki Fieramilano Fuar merkezinde 15 - 18 Mayıs tarihleri ​​arasında gerçekleşen sektörle ilgili uluslararası metal levha şekillendirme, kesme ve işleme makineleri, otomasyon ve sektörlerle ilgili uluslararası sektörel fuar olan LAMIERA 2019 başarı ile sonuçlandı.

İtalya’nın Milano kentindeki Fieramilano Fuar merkezinde 15 - 18 Mayıs tarihleri ​​arasında gerçekleşen sektörle ilgili uluslararası metal levha şekillendirme, kesme ve işleme makineleri, otomasyon ve sektörlerle ilgili uluslararası sektörel fuar olan LAMIERA 2019 başarı ile sonuçlandı.

Fuarın dört günün toplamında 26.197 ziyaretçi kaydedildi ve önceki fuardan (2017) olumlu sonuçlarına göre% 11 artış gösterdi. Bu nedenle, Milano’nın konumu, İtalya’da düzenlenen sac sektörüne adanmış tek sergi etkinliğine ev sahipliği yapmak için en uygun yer olarak onaylandı.

UCIMU tarafından düzenlenen fuarın kilit oyuncuları 518 şirketti (2017 sayısına göre% + 6). 3 ayrı salında konumlanan katılımcılar - bir önceki fuara göre bir tane daha - Salonlar 13, 15 ve 18, toplamda 50.000 metrekarenin üzerindeki bir fuar alanını, yani, 2017’ye % 25 daha fazla ile şekillendi.

Bu yıl 20. düzenlenen LAMIERA, Milano’nun uluslararası sektörel konumunu güçlendirdi, yeni ziyaretçiler çekerek ve fuarda sergilenen ürün sunumunu ve fuarda yer alan şirketlerin kataloğunu genişletti. Aslında, geleneksel ürün yelpazelerinin yanı sıra fuarda, Yeni teknolojiler konusunda düzenlenen (Robot Planet, FabbricaFutura ve Saldatech) dijital dünyaya bağlı otomasyon sistemleri, robotikler, kaynak ve teknolojilerine genel bir bakış sundu. Her zamanki İnovasyon Alanları, Bağlantı Elemanları Endüstrisi, Ecocoatech ve Blech İtalya bu yılda devamlılığını korudu.Bu yeni formülüyle fuar, sadece İtalyanların değil, ziyaretçilerin de ilgisini çeken Endüstri 4.0 ile ilgili teknolojiler için bile önemli bir organizasyon olarak öne çıktı.

Veri analizi LAMIERA’ya katılan İtalyan ziyaretçilerin% 71’inin Kuzey İtalya’dan,% 20’sinin Kuzey-Merkez’den (Orta İtalya ve Emilia Romagna) ve% 9’unun Güney İtalya’dan geldiğini vurguladı.

Ziyaretçi sayısının % 8,5’i yurtdışından, 73 ülkeyi temsil ediyor. Bunların% 78,5’i Avrupa bölgesinden,% 14’ü Asya’dan,% 4,5’i Amerika’dan ve% 3’ü Afrika’dan geliyor.

Nitelikli son kullanıcıların geldiğini gören Ekonomik Kalkınma Bakanlığı ve ICE-İtalyan Ticaret Ajansı ile birlikte UCIMU-SISTEMI PRODURRE tarafından düzenlenen iş misyonunun 100 delegesi tarafından da nitelikli yabancı ziyaretçilerin varlığı sağlandı. hepsi LAMIERA’da sergilenen teknolojilerin hedef sektörleri arasında seçildi ve şu ülkelerden geldi :
Suudi Arabistan, Brezilya, Kanada, Çin, Hindistan, Malezya, Fas, Meksika, Polonya, Rusya, Türkiye, Amerika, Özbekistan ve Vietnam.

Özellikle olumlu değerlendirmeler davet edilen yabancı ziyaretçiler tarafından ifade edildi. Suudi Arabistanlı bir yabancı ziyaretçi şunları söyledi: “Fuar iyi düzenlenmiş durumda, standlar sergilenen teknolojilerin ve hizmetlerin tanıtımını ve sunumlarını yapmak için yeterince büyük. Personel çok özenli ve fuar ziyaretimizi desteklemeye hazır ”dedi.

Bir Rus ziyaretçiye göre: “Sektörün İtalyan endüstrisi büyük bir geleceğe sahip: mükemmel bir mühendislik ve tasarım düzeyi, yüksek kaliteli ürünler, iyi hizmet ve mükemmel işbirliği ve insan desteği”. Özbekistan’dan gelen ziyaretçiler için: “LAMIERA, metal levha sektörü için bugüne kadar ziyaret edilen en iyi fuar”.

Sektörün operatörlerine işletmeleri için uygun bir merkez sunmak ve gençlerin güncellemelerini sağlamak için bir fırsat sunmak üzere tasarlanan ve önceki fuara göre sınırlı olan ve doğru bir planlamaya göre düzenlenen yaklaşık 600 öğrenci fuarı ziyaret etti.


Sergilenen geniş ürün sunumunun yanı sıra çok sayıda yan girişim vardı. Bunlardan en önemlisi, Lombardiya Bölgesi’nin desteği ile geliştirilen LAMIALAMIERA arenasıydı. “İnovasyon Salonu” olan Salon 18’de kurulan gerçek bir arena olan LAMIALAMIERA, organizatörler ve katılımcılar tarafından düzenlenen tüm fuar günlerinde 40 toplantıdan oluşan kapsamlı bir programa ev sahipliği yaptı. Kahramanlar çoğunlukla yeniliklerini ve yeniliklerini sunan katılımcılardı. Planlanan toplantılara yaklaşık bin ziyeretçi katıldı; Bu ziyaretçilerin% 50’den fazlası katılımcı firmaların etkinliklerine katıldı.

Ayrıca, LAMIERA, ölümünden beş yüz yıl sonra Leonardo da Vinci’yi onurlandırdı, fuar alanında kurulan “Bizim gibi İtalyanlar, mükemmellik kimliğe büründü” adlı özel şovu ile İtalyan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı madalyasını kazandı. Bu özel prömiyerde, Leonardo Da Vinci, Vinci’den Usta tarafından geliştirilen metal işleme tezgahları ve otomasyon sistemlerinin bazı çizim reprodüksiyonlarının sunumu sayesinde, Vinci’den Master tarafından geliştirilen, projeleri ve sergilenen teknolojiler arasındaki yakın paralelliği kanıtladı.

İmalat dünyasının fuara ilgisi, sosyal medyada (Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, YouTube) canlı etkinliklerle de ölçüldü. Son 30 gün içinde (23 Nisan - 23 Mayıs arasında), LAMIERA 2019 ile ilgili gönderilerden yaklaşık 700.000 kişiye ulaşıldı.
Bu kullanıcılara ek olarak, diğer 1.500.000 kişi uluslararası yeniden hedefleme kampanyasında belirtilen tanıtım afişini inceledi.

UCIMU-SISTEMI, PRODURRE Başkanı Massimo Carboniero, konu ile ilgili şunları söyledi: “LAMIERA’nın bu yılki prömiyeri, fuar alanı, katılan şirketler ve ziyaretçiler yönü ile ilgili olarak artan rakamlarla kapanmasından dolayı çok memnunuz. Bu performansla İtalya’nın, dünya sıralamasında üçüncü sırada yer aldığı güçlü ve rekabetçi bir sektörün yanı sıra, gittikçe daha eksiksiz bir fuara güvenerek, bu segmentteki yetkinliğini daha da doğruladı.

UCIMU-SISTEMI PER PRODURRE Genel Müdürü Alfredo Mariotti, “İtalya’nın büyümeye ve gelişmeye devam edeceğini umduğumuz bu kadar önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapabilecek en uygun yer olarak olduğunu kanıtladı. Bu nedenle, elde edilen sonuçlara dayanarak, fieramilano’da 17 - 20 Mart 2021 tarihleri ​​arasında yapılacak bir sonraki organizasyonun tanımı üzerinde çalışıyoruz ”.

“Bu seçenekle LAMIERA iki ay önce gerçekleşecek, böylece altı yıl sonra İtalya’da olacak ve aynı zamanda fieramilano’da gerçekleşecek olan EMO MILANO 2021’den önce gerçekleşecek.

LAMIERA 2021, 17 - 20 Mart 2021 tarihleri ​​arasında fieramilano’da gerçekleşecek. Güncel bilgiler lamiera.net adresinde incelenebilir.

E-Dergi

Fuarlar

Sponsorlar

Fuarlar