İhracat lideri kimya sektörünün, Türkiye ve Emea bölgesindeki en büyük Buluşması: Turkchemeurasia

İhracat lideri kimya sektörünün, Türkiye ve Emea bölgesindeki en büyük Buluşması: Turkchemeurasia

TurkchemEurasia Fuarı,İstanbul Fuar Merkezi’nde sektör profesyonellerini ağırlayacak.

Yıllardır “Kimya ile İlgili Her Şey” mottosuyla yerli ve yabancı sektör profesyonellerinin buluşma noktası olan TurkchemEurasia Fuarı, 24-26 Kasım 2022 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde sektör profesyonellerini ağırlayacak.

İki yılda bir düzenlenen ve yarattığı global etkiyle artık dünyanın sayılı kimya sektörü etkinlikleri arasında yer alanyerli ve yabancı sektör profesyonellerinin buluşma noktası haline gelenTurkchemEurasia Fuarı’nda geri sayım başladı.

Ülkemizde ve dünyada milyarlarca dolarlık ticaret hacmine sahip kimya sektörünün en büyük buluşmalarındanTurkchemEurasia Fuarı;kimyasallar, laboratuvar ve teknoloji alanı ile alt sektörlerine yönelik gerçekleştirdiği ulusal ve uluslararası birçok projeyle Türkiye Kimya Sanayisinin büyümesinde önemli bir rol üstlenen Artkim Fuarcılık organizatörlüğünde gerçekleşecek.

Yeni iş bağlantılarının kurulması, geliştirilmesi ve sektöre dair son gelişmelere ev sahipliği yapacakTurkchemEurasia Fuarı, 24-26 Kasım 2022 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi 5. ve 6. salonlarında katılımcı ve ziyaretçilerini ağırlayacak.

Uluslararası katılımlı konferans

Turkchem Fuarı ile eş zamanlı olarak düzenlenecek Konferans Programı dahilinde yurtiçinden veyurtdışından gelen uzmanlar tarafından gerçekleştirilecek sunumlar ile fuar ziyaretçileri; katılımcı firmaların, üniversitelerin ve STK’ların anlatımlarıyla en yeni ürün, formülasyon, en son teknolojiler ve sektör ile ilgili gelişmeler hakkında bilgi sahibi olma fırsatı yakalayacak.

2022’nin ilk 5 ayında kimya sektöründen 13,6 milyar dolarlık ihracat

Yükselen büyüme ivmesi ve ihracat potansiyeli ile dikkatleri üzerine toplayan kimya sanayi; plastikten kozmetiğe, ilaçtan boyaya kadar birçok alanda sağladığı nihai ürünlerin yanı sıra, çok sayıda sektöre ara ürün ile hammadde temin etmekte ve diğer sanayilerin gelişmesine katkıda bulunmasının yanı sıra ekonomide önemli bir konuma sahiptir.

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) verilerine göre kimya sektörü; 2022 yılı Mayıs ayında üst üste 3. kez ihracat lideri olurken, ilk 5 ayda gerçekleştirdiği 13,6 milyar dolarlık ihracat ile liderliğini korumaya devam ediyor.

Alım Heyeti Programıyla, potansiyel alıcılar ve katılımcılara fuar süresince özel B2B alanında ikili görüşmeler yapma olanağı sunulacak.

TurkchemEurasia 2022 birçok fırsatı bir arada sunacak

Ulusal ve uluslararası standartlarda birçok önemli projeyi hayata geçiren Artkim Fuarcılık’ın CEO’su Cengiz Yaman, “Türkiye Sanayinin nabzını tutan Kimya Sektörüne hizmet vermek amacıyla çıktığımız yolda bugün, ülkemizi ihtisas fuarları alanında küresel bir marka yapma hedefiyle ilerliyoruz.Düzenlemişolduğumuz ihtisas fuarları ile sektör paydaşlarının uluslararası pazarlara açılmalarına, ihracatıngelişmesine katkı sağlıyoruz.

TurkchemEurasia 2022’de de yine alım heyeti programımız devrede olacak. Firmaların, hedef pazarlara ve ülkelere yönelik, dış ticaret ivmesinin arttırılması ve ihracata yönelik ürünlerinin tanıtılması amacıyla gerçekleştirilen alım heyeti programı, önceki fuarlarda olduğu gibi katılımcı firmalara büyük bir potansiyel sunacaktır” dedi.

Pandemiyle birlikte değişen yeni nesil fuarcılık anlayışı ve tüketici davranışları doğrultusunda sürekli kendilerini geliştirdiklerini ifade eden Cengiz Yaman, “Yurt içi ve yurt dışı odaklı, yüksek hacimli iş birliklerine olanak sağlayan ortamlar olan fuarlar; aynıfonksiyonların sanal ortama taşındığı, zaman ve mekân sınırlamalarından bağımsız daha globaletkinliklere dönüşmüş durumda.Biz de Artkim olarak, sunduğumuzhizmetleri sürekli geliştirmeye devam ediyoruz. Fuar alanlarımızı sadece ürün ve teknoloji tanıtmaklasınırlamıyor, düzenlediğimiz konferans, panel ve workshoplarla da sektörün geleceğine ışık tutan birplatforma dönüştürüyoruz.

Fiziki fuar ortamı ile katılımcılara alışılagelen tüm imkanları en güncel ve üst düzey kalitede sunarken;sanal fuar platformumuz üzerinde de giydirilebilir dijital stant, ürün bilgileri paylaşımı, kartvizitpaylaşımı, etkinlik pazarlama paketi gibi inovatif ve pragmatik hizmetler üreterek fuarcılığın adetayeni bir formülünü geliştirmiş oluyoruz” diye konuştu.

Geleneksel ve dijital fuar deneyimi ile yüksek etkileşim

Fuarcılık sektöründe yaşanan dijital dönüşüme, yaptığı güçlü yatırımlarla öncülük eden Artkim Fuarcılık, TurkchemEurasia Fuarı’nda da geliştirdiği dijital çözümler ile sınırlı zaman ve mekan dezavantajını ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Artkim tarafından geliştirilen mobil uygulama sayesinde ziyaretçiler, allArtkim’i mobil cihazlarınaindirerek fuarın bilgilerine erişebilecek, fuar ziyaretlerini planlayabilecek, firma ve etkinlik detaylarını görüntüleyerek toplantı talebi gönderebilecek. Fiziki fuarın bitiminin hemen ardından yayına açılacak olan sanal fuar alanında ise katılımcı firmalar 3 ay boyunca ziyaretçilerini sanal dünyada ağırlayabilecek ve etkileşimde olabilecek.

Fuarın ilk günü ve ikinci günü gerçekleşecek olan panel programları ayrıca kimya sektörünün tek yayın kanalı olan Turkchem TV’den canlı yayınlanacak.

Rakamlarla Turkchem 2018

Pandemi nedeniyle 2020 yılında gerçekleştirilemeyen ve düzenlendiği her yıl katılımcı firma ve ziyaretçi sayılarında artış gösteren TurkchemEurasia Fuarı, son olarak 2018 yılında; 297’si doğrudan katılımcı olmak üzere toplam 769 firma ve firma temsilciliğine ev sahipliği yaptı.

54 etkinliğin yapıldığı üç gün süren fuarda, 62 ülkeden 11.931 ziyaretçi katılımı gerçekleşirken,en fazla uluslararası ziyaretçi ise sırasıyla İran, Irak, Almanya, Pakistan, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bulgaristan, Libya, Rusya ve Tunus’tan oldu.

 

E-Dergi

Fuarlar

Sponsorlar