Hannover Messe 2020 Fuarı iptal edildi.

Hannover Messe 2020 Fuarı iptal edildi.

2020 Yılında Hannover Messe Fuarı Pandemi Nedeniyle Düzenlenmeyecek.

HANNOVER MESSE, Covid-19 pandemisini çevreleyen giderek artan kritik durum nedeniyle bu yıl gerçekleşemeyecek. Almanya Hannover yönetimi, dünyanın önde gelen endüstriyel teknoloji fuarının bu  yıl düzenlenmesini yasaklayan bir kararname yayınladı. Şu andan Nisan 2021'de bir sonraki HANNOVER MESSE'ye kadar dijital bir bilgi ve ağ sunumu platformları, katılımcılara ve ziyaretçilere ekonomik politika yönelimi ve teknolojik değişim fırsatı sunacak.

HANNOVER MESSE 2021, 12-16 Nisan 2021 tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek.

Endüstri dünyası bu yıl Hannover'de buluşamayacak. Kapsamlı seyahat kısıtlamaları, grup toplantılarındaki yasaklar ve Hannover bölgesindeki yasak HANNOVER MESSE'nin sahneye konulmasını imkansız hale getiriyor. Aynı zamanda, korona krizi ekonomiyi etkiliyor ve imalat endüstrisi - HANNOVER MESSE'nin ana müşterisi - zaten salgının ciddi sonuçlarıyla mücadele ediyor. Alman endüstrisindeki talep ve satışlar azalıyor, bu da tedarik darboğazlarına, üretim durmalarına ve çalışanlar için çalışma saatlerinin azalmasına neden oluyor.

Deutsche Messe AG Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Jochen Köckler, "Covid-19 çevresindeki dinamik gelişme ve kamu ve ekonomik yaşam üzerindeki kapsamlı kısıtlamalar göz önüne alındığında, HANNOVER MESSE bu yıl gerçekleşemez" diyor. "Katılımcılarımız, ortaklarımız ve tüm ekibimiz bunu gerçekleştirmek için ellerinden geleni yaptılar, ancak bugün 2020'de dünyanın en önemli endüstriyel etkinliğine ev sahipliği yapmanın mümkün olmayacağını kabul etmeliyiz."

HANNOVER MESSE'nin 73 yıllık tarihinde ilk kez bu etkinlik gerçekleşmeyecek. Ancak, organizatörler gösterinin tamamen yok olmasına izin vermeyecek. Köckler, "Kriz dönemlerinde yönlendirme ve değişim ihtiyacı özellikle önemlidir" diyor. "Bu yüzden kısa süre içinde müşterilerimize açacağımız HANNOVER MESSE için dijital bilgi ve ağ platformunda yoğun bir şekilde çalışıyoruz."

Çeşitli web tabanlı formatlar, HANNOVER MESSE katılımcılarının ve ziyaretçilerinin yaklaşmakta olan ekonomi politikası zorlukları ve teknolojik çözümler hakkında bilgi alışverişinde bulunmalarını sağlayacaktır. Canlı akışlar, tüm dünyada etkileşimli uzman röportajlarını, panel tartışmalarını ve en iyi sunumları taşıyacak. Çevrimiçi katılımcı ve ürün araması da, örneğin ziyaretçilerin ve katılımcıların birbirleriyle doğrudan iletişim kurmalarını sağlayan bir işlevle geliştirilmektedir.

Köckler, "Hiçbir şeyin doğrudan, kişiden kişiye temasın yerini alamayacağına kesinlikle inanıyoruz ve Corona'dan sonraki zamanı şimdiden sabırsızlıkla bekliyoruz." "Ama özellikle kriz zamanlarında esnek olmalıyız ve pragmatik davranmalıyız. Dünyanın en önemli sanayi fuarının organizatörleri olarak kriz sırasında oryantasyon sunmak ve ekonomik hayatı sürdürmek istiyoruz. Bunu yeni dijital sunumumuzla yapıyoruz. "

Almanya Makine Mühendisliği Endüstrisi Derneği (VDMA) genel müdürü Thilo Brodtmann, "HANNOVER MESSE 2020'nin iptali talihsiz bir karardır, ancak tek doğru karardır. Makine mühendisliği endüstrisi, kendi operasyonlarında pandemi, böylece tekrar başlayabilir. Nisan 2021'de mühendisler tam güçle Hannover'e geri dönecekler. "

Wolfgang Weber, ZVEI Yönetim Kurulu Başkanı: "Hannover Messe 2020'nin düzenlenememesi acı bir kayıp, ama doğru karar. Elektrik endüstrisi için fuar, maalesef kapalı kalan dünyaya açılan vitrin. Bu yıl şirketlerimiz Corona'nın önemli sonuçlarını yönetmek için 2021 yılına kadar zamanı kullanacaklar. Gelecek yıl Endüstri 4.0 ve geleceğin enerji sistemi için en son ürün ve çözümleri sunacaklar. "

E-Dergi

Fuarlar

Sponsorlar

Fuarlar