FANUC’tan Türkiye’ye büyük ödül

FANUC’tan Türkiye’ye büyük ödül

Fanuc Robotları sayesinde porselen sektörüne yönelik sunduğu inovatif çözümleriyle birinci olmaya hak kazandı.

Japonya merkezli lider CNC, Robot ve Makine üreticisi Fanuc’un Türkiye parteri He-Pro Mekatronik, globalden ödülle döndü. Global Partner Award 2019’da ‘İnovasyon Ödülü’ne değer bulunan He-Pro Mekatronik, Fanuc Robotları sayesinde porselen sektörüne yönelik sunduğu inovatif çözümleriyle birinci olmaya hak kazandı. Japonya merkezli lider CNC, Robot ve Makine üreticisi Fanuc’un Türkiye partneri He-Pro Mekatronik, büyük bir başarıya imza attı. Global Partner Award 2019’da Fanuc’un akıllı robotları sayesinde porselen sektörüne yönelik sunduğu inovatif çözümleriyle 108 farklı ülke arasından birinci olmaya hak kazanan He-Pro Mekatronik, inovasyon çalışmalarına verdiği önemi bu ödülle bir kez daha kanıtladı.

FANUC, geçtiğimiz günlerde her yıl global partnerlerini belirli başvuru kriterlerine göre değerlendirdiği ve kazanan firmaları açıkladığı bir ödül töreni düzenlendi. Global alanda oldukça geniş bir entegretör ağına sahip olan FANUC, Global Partner Award 2019 etkinliğinde bu sene İnovasyon dalında 108 farklı ülke arasında FANUC Türkiye partneri He-Pro Mekatronik firmasını, porselen sektörüne yönelik sunduğu çözümü ödüllendirdi. Bugüne kadar ilk defa Türkiye’den bir partnerin birinci olarak ödül aldığı Japonya’daki bu önemli törene He-Pro Mekatronik firmasından Satış Müdürü Hakan Baykoz ve Proje Müdürü Gani Özgür Tuncay katıldı. Ödül, FANUC Corporation Robot Departmanı Genel Müdürü Dr. Kiyonori Inaba tarafından He-Pro Mekatronik yöneticilerine takdim edildi.

He-Pro Mekatronik ile yüzde 80’e varan enerji tasarrufu

FANUC entegratörü He-Pro Mekatronik, porselen sektörüne özel ve kompakt bir çözüm üretmesiyle öne çıkıyor. He-Pro Mekatronik, patentli ürünleri olan Servo Motor Tahrikli İzostatik Pres ve Robotlu Rötüş Hattı ile porselen tabak üretirken rötüş tarafında FANUC robotları çalıştırıyor. Standart hücre yapısında Fanuc robotlar kullanarak çözüm üreten He-Pro Mekatronik, operatör, işlem sırasında offsetleme vb. konularda sisteme müdahale etmek isterse ekrandan ilgili işlemleri gerçekleştirebiliyor. Teknolojisiyle tüm tabak modelleri hafızada tutulabilen ve gerektiğinde sisteme yüklenip, çalıştırtabilen He-Pro Mekatronik sistemleri, bilgisayar üzerinden offline olarak veya manuel programlama modunda çalışabiliyor ve 3D data programa eklenebilmesine izin veriyor. Robot hızı ve yörüngeleri ihtiyaca göre HMI ekranından ayarlanabiliyor. He-Pro Mekatronik, parkurunda kullandığı FANUC robotlarının delikli bilek yapısı ve sonsuz dönebilen 6. ekseni sayesinde tur kısıtlaması gibi problemler ile karşılaşılmıyor.

Servo Motor Tahrikli İzostatik Presleme buluşu ile He-Pro Mekatronik sektöre yenilikçi bir çözüm getirmekle kalmıyor aynı zamanda rakiplerine kıyasla yüzde 80‘e varan enerji tasarrufu ile de yeşil teknolojiyi müşterilerine fayda olarak sunuyor. Ayrıca bakım/yedek parça maliyetinin düşük olması, kullanıcı dostu ara yüzü, makinenin fiziksel olarak kapladığı alanın rakiplerine kıyasla daha az olması açısından ciddi avantajlara sahiptir. Ödüle ilişkin açıklamada bulunan Fanuc Türkiye Genel Müdürü Teoman Alper Yiğit, Türkiye partneri olan He-Pro Mekatronik’in global çapta önemli bir ödüle değer bulunmasından dolayı mutlu olduklarını dile getirdi. Fanuc’un gücünü partnerlerinin gücüyle katladıklarını belirten Yiğit, He-Pro Mekatronik’in başarısını kendi başarıları olarak gördüklerini belirtti.

FANUC Hakkında:

FANUC, CNC kontrol sistemleri, robotlar, Robodrill(İşleme Merkezi), Robocut(Tel Erozyon), Roboshot(Plastik Enjeksiyon) ve Robonano(Hassas Torna) gibi üretim makineleri için fabrika otomasyonunda dünya lideridir. 1956’dan beri Yamanaka Gölü yakınındaki Fuji Dağı eteğinde 1,7 milyon metrekarelik bir alanı kapsayan fabrikasında FANUC, otomasyon endüstrisinde CNC kontrolör, robot ve makinelerin geliştirilmesine öncülük etmiştir. Dünya çapındaki 264 FANUC iştiraki ve 7.000’den fazla çalışanı ile FANUC, müşterilerine satış, servis, teknik destek, Ar-Ge ve müşteri hizmetleri alanlarında yüksek kaliteli hizmetler sunmaktadır.

E-Dergi

Fuarlar

Sponsorlar

Fuarlar