FANUC’tan gerçek zamanlı üretim izleme ve veri analizi çözümü:ROBODRILL α-DiB Plus

FANUC’tan gerçek zamanlı üretim izleme ve veri analizi çözümü:ROBODRILL α-DiB Plus

Donanım ve yazılım için her bir önemli bileşeni kendi bünyesinde geliştiren ve üreten tek şirket olarak fabrika otomasyonuna güç katan FANUC, yüksek performanslı işleme merkezi ROBODRILL’i geliştirerek α-DiB Plus modeline imza attı.

Donanım ve yazılım için her bir önemli bileşeni kendi bünyesinde geliştiren ve üreten tek şirket olarak fabrika otomasyonuna güç katan FANUC, yüksek performanslı işleme merkezi ROBODRILL’i geliştirerek α-DiB Plus modeline imza attı. Tamamen müşteri ihtiyaçlarına göre özel olarak şekillenen α-DiB Plus, yeni yüksek torklu mili sayesinde standart mile göre 100Nm’ye kadar yüzde 70 daha fazla tork sağlıyor.


Fabrika otomasyonunda dünya lideri olan ve geleceğin fabrikalarını yaratan yeni teknolojilerle çalışmalarını sürdürenFANUC,işleme merkezi ROBODRILL’imüşteri ihtiyaçları doğrultusunda geliştirerek yeni bir model çıkardı. FANUC’un müşteri tabanını dinleme politikasının bir sonucu olarak daha yüksek mil torku, akıllı besleme kontrolü ve “punchtapping” desteği gibi geliştirmelerle güçlendirdiği yeni modeli α-DiB Plus, yüksek fonksiyonellik sunuyor.

Son teknolojiyle donatılan çalışma prensibiyle enerji tasarrufu

Kompakt bir yapıya sahip FANUC ROBODRILL α-DiB Plus, yeni yüksek torklu mili sayesinde standart mile göre 100Nm’ye kadar yüzde 70 daha fazla tork sağlıyor. Elde edilen tork değeri, sınıfında lider kesme verileri sağlama potansiyeline sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Son teknolojiyle donatılan çalışma prensibine sahip α-DiBPlus’tamakine bileşeninin belirli bir yerindeki artan kesme derinliği nedeniyle tork değerinde artışın algılanmasıyla besleme hızını otomatik olarak düşürüyor. Sistemin yeni “punchtapping” fonksiyonu veEmugePunch Tap™ takımının inovatif şekli çok daha fazla dönüşte diş açarak enerjiden tasarruf sağlıyor. Bunun yanı sıra diş açma süresini geleneksel diş kesme/şekil verme/frezelemeye göre yüzde 75’e kadar kısaltıyor.
Tüm üreticilere uygun versiyon seçeneği bulunuyor

Kolay programlama ve ayar için üstün kullanıcı arayüzü sağlayan FANUC 31i-B Plus kontrole sahip α-DiB Plus; çok eksenli, çok yollu, yüksek hızlı, yüksek hassasiyetli işlem yapmaya imkan tanıyor. Müşterilerin gerçek zamanlı üretim izleme ve veri analizinin sağlayabileceği birçok avantajdan yararlanabilmelerini sağlayan yeni model, tüm ana endüstriyel haberleşme protokollerini destekliyor. Tüm FANUC geliştirmelerinde olduğu gibi ROBODRILL α-DiB Plus da enerji tasarrufu sağlayan performans sunuyor ve yalnızca gerektiğinde elektrik tüketiyor. Daha hızlı programlama, kontrol ve çevrim sürelerine sahip model, daha az güç tüketimi gerçekleştiriyor. Parti miktarları ne olursa olsun tüm üreticiler için uygun olan α-DiB Plus, standart ve gelişmiş olmak üzere iki versiyon olarak sunuluyor. Standart model tıbbi ürünler, saat üretimi, elektrikli ulaşım ve genel fason üretim dâhil birçok pazar için ideal olurken gelişmiş model ise genellikle yüksek hacimli taleplerde kullanılıyor.