“Euroblech Fuarı’nın Yeni Tarihi 09-12 Mart 2021”

“Euroblech Fuarı’nın Yeni Tarihi 09-12 Mart 2021”

EuroBLECH 2020 ertelendi: 26. Uluslararası Sac İşleme Teknolojisi Fuarı 9 - 12 Mart 2021 tarihleri arasında Hannover, Almanya’da gerçekleşecek

Euroblech Fuar organizatörü Mack Brooks EuroBLECH’in ertelendiğini açıkladı.

Fuarın 27-30 Ekim tarihleri arasında düzenlenmesi planlanıyordu. Pandemi gelişmeleri neticesinde EuroBLECH, 26. Uluslararası Sac Levha İşleme Teknolojileri Fuarı’nın yeni tarihi 9-12 Mart 2021 oldu.

Son dönemde tüm katılımcı ve iş ortakları ile yapılan kapsamlı görüşmelerde iş ortakları ve katılımcıların Ekim ayında fuarın düzenlenmesi için uygun şartların oluşmasının mümkün olmadığı ve ertelenmesi gerekliliği üzerinde bir irade ortaya koyduğunu gözlemlendi.

Burada en önemli unsurlardan birinin Covid-19 etkisi ile seyahat imkanlarının kısıtlanması ve Ekim ayında da bu kısıtlamaların kaldırılabilmesinin şu aşamada çok mümkün görülememesi oldu. EuroBLECH Fuarı’nın uluslararası karakteri neticesinde gerçekleşme planınındaki belirsizlik de birçok katılımcı için endişe kaynağı oldu.

Erteleme duyurusu hakkında görüşlerini ifade eden Mack Brooks Genel Müdürü Nicola Hamann Fuar şunları söyledi:

“Son aylar, özellikle sac metal sektörü için için zorlu geçti. Çalışma endüstrisi ve ilgili endüstri sektörleri siparişlerinde ciddi bir düşüş gördük.

Bir çok katılımcı ve iş ortağımız Ekim ayında planlanan fuarı, gerekli emniyet ve güvenlik prosedürleri dahilinde ilgili resmi kurumlardan yetki almamıza rağmen, bahar aylarına ertelememizi istedi. Bizde katılımcı ve iş ortaklarımızın taleplerini yerine getirerek bu kararı aldık.

Bir yandan Ekim ayında fuarın dijital etkinlik zirvesini düzenleyeceğiz. Böylece fiziksel olarak olmasa da en yeni sac işleme teknolojilerini dijital etkinliğe katılan katılımcılarımız uluslar arası ziyaretçilere dijital ortamda tanıtma fırsatı bulacaklar. Sektörün içinde bulunduğu bu zor dönemde destek olabilmek bizim en önemli görevlerimiz arasındadır.”

Fuarın 27-30 Ekim tarihlerinde düzenlenecek Dijital Etkinlik Zirvesinde tüm Euroblech katılımcılarına yönelik küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelerin yapacağı dijital sunum ve tanıtımlar ile zirveye katılacak uluslar arası ziyaretçilerle sektörün bu zor dönemindeki ticari etkinlik ihtiyacına ciddi bir katkı sağlaması hedefleniyor.

Bir önceki Euroblech Fuarı’nda toplam 56.307 uluslararası ticaret ziyaretçisi katılmıştı. Yeni Fuar tarihi 9-12 Mart 2020.

Detaylı bilgi almak için : www.euroblech.com internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

E-Dergi

Fuarlar

Sponsorlar

Fuarlar