Enerji arz güvenliği ve iklim değişikliği arasında bir denge bulmak

Enerji arz güvenliği ve iklim değişikliği arasında bir denge bulmak

Dünya, uluslararası ekonomi ve enerji politikasında yükselen enerji fiyatları, kesintiye uğramış tedarik zincirleri ve küresel endüstriyel üretim üzerinde büyük bir etki yaratan bir dönüm noktası yaşıyor.

Dünya, uluslararası ekonomi ve enerji politikasında yükselen enerji fiyatları, kesintiye uğramış tedarik zincirleri ve küresel endüstriyel üretim üzerinde büyük bir etki yaratan bir dönüm noktası yaşıyor. Aynı zamanda, artan sayıda üretici iklim değişikliğiyle mücadele için üzerine düşeni yapıyor. Dünyanın bu alanda hızlı çözümlere ihtiyacı var: politik, ekonomik ve teknolojik. HANNOVER MESSE 2022 ideal noktadadır.

Hannover, Almanya. 30 Mayıs - 2 Haziran tarihleri ​​arasında yaklaşık 2.500 şirket, Hannover Fuar Merkezi’nde geleceğin fabrikaları ve enerji sistemleri için teknolojilerini sergiliyor. “Endüstriyel Dönüşüm” ana teması altında, bağlantılı üretim tesislerinin nasıl daha verimli çalışabileceğini ve kaynakları nasıl koruyacağını ve ayrıca enerjinin nasıl sürdürülebilir bir şekilde üretilip iletileceğini gösteriyorlar.

Deutsche Messe CEO’su Dr. Jochen Köckler, HANNOVER MESSE önizleme etkinliğinde, “Mevcut küresel siyasi durum göz önüne alındığında, HANNOVER MESSE’deki konular her zamankinden daha alakalı” dedi. “Meselenin merkezinde, dinamik olarak değişen bir dünyada - politik, çevresel ve ekonomik olarak - arz ve büyüme güvenliğini iklim değişikliğine karşı koyarken nasıl sağlayabileceğimiz bir ortam var. Yenilikçi teknolojiler bunda kilit rol oynayacak” dedi.

Fuarda sergilenen şirketler arasında Siemens, Bosch, Schneider Electric, Schaeffler, Microsoft, SAP ve Service Now gibi şirketler yer alırken, bunlara Beckhoff, Festo, Harting, Pepperl+Fuchs, Phoenix Contact, Wago ve Ziehl-Abegg gibi çok sayıda orta ölçekli sanayi kuruluşu katıldı. Onlara eşlik eden, Fraunhofer ve Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü (KIT) gibi büyük araştırma enstitülerinin yanı sıra HANNOVER MESSE’yi endüstri ile ağ kurmak için ideal bir platform bulan yaklaşık 100 yeni girişimdir.

Yeşil enerjiler ve hidrojen – arz güvenliği ve iklim korumasını yönlendiriyor

Avrupa’da CO2’siz üretim ve enerji güvenliği söz konusu olduğunda, yenilenebilir enerjiler ve yeşil hidrojen kilit bir rol oynamaktadır. Pek çok şirket, somut çözümlerle şimdiden öncülük ediyor. Örneğin, HANNOVER MESSE katılımcısı Bosch, Industrie 4.0 tesisinde endüstriyel prosesler için yeşil hidrojen üreten bir hidrojen döngüsü oluşturdu.

Mevcut enerji arzı tartışması nedeniyle, hidrojen konusu HANNOVER MESSE’de daha da önem kazanıyor. “Yıllardır hidrojen ve yakıt hücresi endüstrisi için en büyük Avrupa platformunu sunduk. Hannover’de Iberdrola, Saint Gobain, Emerson, ElringKlinger, Plug Power, Siemens, Phoenix Contact, Enapter, Bosch, Hexagon Purus, Nel Hydrogen, Hydrogenious ve GP Joule dahil olmak üzere 200’den fazla şirket, sürdürülebilir enerji tedariki için çözümler sunuyor. Yenilenebilir enerji kaynaklarından elde edilen hidrojen,” dedi Köckler.

İklim değişikliğiyle mücadeleye yardımcı olmak için dijitalleşme, otomasyon ve yapay zekayı kullanma

Avrupa, milenyumun ortasına kadar iklim açısından nötr olmaya çalışıyor. Giderek daha fazla şirket iddialı hedefler belirledi ve üretim ve hizmetlerini tamamen dönüştürme sürecinde. HANNOVER MESSE katılımcıları gerekli teknolojileri sağlıyor.

Hemen hemen tüm ürünlerin üretimi, son teknoloji makine ve ekipmanların yardımıyla daha kaynak tasarruflu ve enerji verimli hale getirilmekle kalmaz, aynı zamanda makine ve tesis mühendisliği, elektrik mühendisliği, yazılım ve BT’den gelen çözümler de sağlanabilir. Endüstri aynı zamanda karmaşık sistemlerin kontrol süreçlerini büyük ölçüde iyileştirebilir, böylece dünya çapında inovasyonu hızlandırabilir ve sera gazı emisyonlarını azaltabilir.

CO2 ayak izinin tüm tedarik zincirlerinde kaydedilmesi, genellikle iklim nötrlüğüne doğru atılan ilk adımdır. HANNOVER MESSE katılımcısı Siemens, tedarik zinciri boyunca emisyon verilerini yakalayan ve bir ürünün gerçek karbon ayak izini belirlemek için bunu şirketin kendi değer zincirinden gelen verilerle birleştiren bir yazılım geliştirdi.

Ekonomik politika platformu artı Ortak Ülke Portekiz

Almanya Başbakanı Olaf Scholz ve Portekiz Başbakanı António Costa, HANNOVER MESSE’yi ortaklaşa açacak. Bu yıl Portekiz, dünyanın önde gelen endüstriyel ticaret fuarının Ortak Ülkesidir.

Partner Ülke Portekiz’den 120’den fazla şirket HANNOVER MESSE 2022’ye kayıt yaptırdı. “Portekiz Mantıklı” sloganıyla dijital dönüşüm, enerji geçişi ve güvenilir tedarik zincirleri için ürün ve çözümlerini sunuyor.

Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Frans Timmermanns ve Federal Eğitim ve Araştırma Bakanı Bettina Stark-Watzinger gibi diğer siyasi liderler de katılımlarını onayladılar. Bu, iki yıllık bir “koronavirüs molasının” ardından HANNOVER MESSE’nin bir kez daha ekonomi politikası söylemi için uluslararası bir aşama sağladığı anlamına geliyor. Köckler’e göre, “Mayıs ayının sonunda, küresel sanayi topluluğu Hannover’i arıyor olacak. Özellikle bu yıl HANNOVER MESSE 2022, ekonomi politikası sinyalleri gönderebilir ve köprüler kurabilir.”

Sergideki sergilere ek olarak, katılımcılar birinci sınıf bir destekleyici programı sabırsızlıkla bekleyebilirler. Dört konferans aşaması, otomasyon, bulut ve altyapı, analitik ve veri yönetimi, dijital platformlar, robotik, BT güvenliği, yapay zeka, yenilenebilir enerjiler, yeşil hidrojen, enerji verimli ve CO2 nötr üretim, dijital enerji yönetimi, genelge gibi konuları kapsar. ekonomi ve çok daha fazlası. Programın tamamı yalnızca sitede ziyaretçilere sunulmayacak, aynı zamanda HANNOVER MESSE web sitesi üzerinden eş zamanlı olarak yayınlanacak.

E-Dergi

Fuarlar

Sponsorlar