EMO MILANO 2021’DEN BÜYÜK BAŞARI

EMO MILANO 2021’DEN BÜYÜK BAŞARI

Milano’daki Fiearmilano Rho Fuar Merkezi’nde düzenlenen metal işleme sektörüne adanmış dünya ticaret fuarı EMO MILANO 2021, 9 Ekim Cumartesi günü sona erdi.

Milano’daki Fiearmilano Rho Fuar Merkezi’nde düzenlenen metal işleme sektörüne adanmış dünya ticaret fuarı EMO MILANO 2021, 9 Ekim Cumartesi günü sona erdi.

Avrupa Takım Tezgahları Endüstrileri Birliği CECIMO tarafından desteklenen ve İtalyan takım tezgahları, robotlar ve otomasyon sistemleri Üreticileri Derneği UCIMU-SISTEMI PER PRODURRE’nin operasyonel yapıları tarafından düzenlenen EMO MILANO 2021, 91 ülkeden 60.000’den fazla ziyaretçi kaydetti .

EMO MILANO 2021 Genel Komiseri Luigi Galdabini, “Fuar verileri, dünya çapındaki takım tezgahları, robotlar ve otomasyon sistemleri imalat endüstrisi için referans ataması olarak kabul edilen etkinliğin değerini doğruluyor” dedi.

“Halk sağlığı acil durumunun henüz tamamen sona ermediği böylesine karmaşık, tarihi bir anda - diye devam etti Luigi Galdabini - EMO, diğe ülkelerinden ayrılmak için yeşil ışık alabilecek tüm operatörleri Milano’ya çekerek önemini gösterdi. Ayrıca, sadece Avrupa’dan değil, operatörlerin katılımı da en ilgi çekici ve gelecek vaat eden pazarlardan biri olarak kabul edilen ve sektörde lider bir üretici ülke olan İtalya’nın çekiciliğini kanıtlıyor” dedi.

Fuar Direktörü Alfredo Mariotti şunları belirtti: “Çok sayıda katılımcı, bu altı fuar gününde elde edilen sonuçlardan duydukları memnuniyeti dile getirdi. “Nitelikli ve motivasyonu yüksek ziyaretçiler”, “Güvenlikle ilgili olanlar başta olmak üzere, tüm ayrıntılarıyla usulüne uygun olarak organize edilmiş bir fuar”: bunlar hem dünya metal işleme fuarının daimi katılımcılarından hem de daha önce özel katılım deneyimleri yoktu”.

“EMOteam tarafından yürütülen çalışmalar – sonucuna varan Direktör Alfredo Mariotti – sosyal medyada da memnuniyetlerini dile getiren ve böylece sektörü karakterize eden güven ortamını destekleyen ve EMO MILANO 2021’i dünyanın en iyisi olarak gören İtalyan ve yabancı operatörler tarafından takdirle karşılandı. pandemi sonrası dönemi başlatan olay”.

Hâlâ yürürlükte olan hareketlilik kısıtlamalarına rağmen, EMO MILANO bu vesileyle bile uluslararası karakterini doğruladı. Yabancı katılımcılar toplamın %60’ını oluştururken, yabancı ziyaretçiler toplam sayının %30’unu oluşturdu.

Sektörün tüm segmentlerini temsil eden geniş ürün yelpazesi, 700’den fazla işletmenin üretim önerisinin ifadesi, tamamen etkinlik için kurulmuş 6 salonda sergilenen ve 100.000’i kapsayan dünya imalat sanayi operatörleri için mutlak bir çekim oldu.

Almanya, İsviçre, Fransa, İspanya, Avusturya, Slovenya, Türkiye, Polonya, Rusya ve Danimarka, Finlandiya, Hırvatistan, Estonya, Litvanya, Macaristan, Çek Cumhuriyeti’nden çok sayıda operatörün de katıldığı fuarda en çok temsil edilen ülkeler oldu. ABD, İngiltere, İsrail, Japonya, Güney Kore, İrlanda ve Mısır.

Yabancı ziyaretçiler arasında, UCIMU-SISTEMI PER PRODURRE tarafından MAECI ve ICE-İtalyan Ticaret Ajansı işbirliğiyle düzenlenen ticari misyonlara katılan 30’dan fazla nitelikli yabancı operatör ve Türkiye’den özerk bir heyetin 30 üyesi de vardı. UCIMU-SISTEMI PER PRODURRE tarafından düzenlenen eşleştirme etkinliği, inisiyatifte yer alan Katılımcıların stantlarında düzenlenen 1.200 toplantıya dönüştü.

EMO MILANO 2021, kullanıcıların ilgisini çekmenin yanı sıra uluslararası basının da ilgisini çekti: %40’ı yurt dışından olmak üzere yaklaşık 400 akredite gazeteci.


Öğrenciler de etkinliğe olan ilgilerini dile getirdiler. Fuarı öğretmenleri eşliğinde ziyaret eden Teknik Liseler, Üniversiteler ve İTS-Yüksek Teknik Okullardan öğrenciler de dahil olmak üzere 1.300 genç ziyaretçi oldu. Bunlardan 450’sine UCIMU-SISTEMI PER PRODURRE eğitmenleri tarafından rehberli turlarda eşlik edildi.

EMO MILANO 2021, teknoloji sunumunun yanı sıra dijital teknolojilere odaklanan sergi alanı EMO Digital; Üretim üretiminin en umut verici alanlarından birine adanmış EMO Eklemeli Üretim; Üretim sistemleri ve metal işleme dünyasıyla ilgili ürün ve projelerin geliştirilmesi üzerinde çalışan yeni girişimlere bir bakış sunan EMO Start-Up.

EMO MILANO 2021’in bir yeniliği, Salon 5’te kurulan ve 80’den fazla konuşmanın yanı sıra katılımcılar ve organizatörler tarafından derinlemesine analizler ve tartışmalar öneren bir arena olan Speakers Corner’dı. Ayrıca, AITA-İTALYAN KATKI TEKNOLOJİLERİ DERNEĞİ tarafından düzenlenen EMO KATKI alanında 20 toplantıya ev sahipliği yaptı. Toplantılar için 2.000’den fazla katılımcının yanı sıra, altı sergi günü boyunca canlı yayın sayesinde ticaret fuarında düzenlenen etkinlikleri takip edebilen yaklaşık 3.000 uzaktan bağlantılı kullanıcıya (günde ortalama 500 kullanıcı) ek olarak kayıt yaptırdı. akış hizmeti.

Sergiye gösterilen ilgi, sergi web sitesinin danışma istatistikleri tarafından da vurgulanmaktadır. emo-milano.com’da 800.000’den fazla görüntüleme kaydedildi: İtalya, Almanya ve İsviçre’den, ardından ABD, Fransa, İspanya ve Japonya’dan.

Bu rakamlar, fuarın resmi kataloğu olan Akıllı Katalog’a kaydedilen ve ağırlıklı olarak cep telefonlarından görüntülenen 600.000 görüntüye eklendi.

 

EMO MILANO’nun sosyal topluluğu, 2015’te 2.770 kullanıcıdan 10 Ekim 2021’de kaydedilen 9.440 takipçiye kadar kayda değer bir büyüme bildirdi.

Tüm Fuar profilleri arasında - Facebook, Twitter, Instagram ve LinkedIn - LinkedIn en yüksek aktiviteye sahipti. 13 Eylül 2021 - 10 Ekim 2021 döneminde, fuarın resmi profilinde yayınlanan gönderilerin 330.000 kez görüntülenmesi için 23.000’den fazla sayfa görüntüleme (+%809), yaklaşık 7.500 tek kullanıcı vardı.

EMO MILANO’nun bir sonraki baskısı Ekim 2027’de gerçekleşecek.

E-Dergi

Fuarlar

Sponsorlar

Fuarlar