Emo Milano 2021 için iki önemli haber !

Emo Milano 2021 için iki önemli haber !

- Erken katılım özel fiyatları 14 Şubat’a kadar uzatıldı. - Mart sonuna kadar, katılımcıların cayma durumundaki ödemesi gereken cayma bedeli yatırdıkları depozit ile sınırlı olacak.

Metal işleme takım tezgahlarına adanmış dünya fuarı EMO MILANO 2021 için katılımcıların başvurularının derlenmesi, altı yıl sonra ve 2015 fuarının başarısının ardından İtalya’nın Milano kentinde tekrar gerçekleşecek.

Fieramilano Fuar Merkezi’nde 4 - 9 Ekim 2021 tarihleri ​​arasında gerçekleşmesi planlanan EMO MILANO 2021, metal işleme sektörünün “normalliğe” dönüşünü kesinlikle işaret edecek bir etkinlik olarak gören dünya imalat endüstrisi için uzun zamandır bekleniyor.

Avrupa Takım Tezgahı Endüstrileri Birliği CECIMO tarafından tanıtılan ticaret fuarı, geçtiğimiz haftalarda katılımcıların başvurularının prosedürlerini yöneten ve devam eden UCIMU-SISTEMI PER PRODURRE operasyonel yapıları tarafından düzenlenmektedir.

Başvuruların toplanması, sağlık acil durumu nedeniyle belirli bir belirsizlik döneminde başlamış olsa da, birçok ünlü şirket, her zaman kilit oyuncular arasında yer alan ülkelerin ve sektörlerin büyük bir bölümünü temsil eden dünya metal işleme fuarı olan EMO Milano’ya katılımlarını şimdiden onayladı.

Bununla birlikte, mevcut istisnai durumlar göz önünde bulundurularak, işletmelerin dünya fuarına katılma kararını vermelerini kolaylaştırmak için EMO MILANO 2021 Genel Yönetmeliklerinde bir revizyon sağlanmıştır.

Genel komiser Luigi Galdabini tarafından imzalanan resmi tebligatta iki önemli değişiklik duyuruldu: Birincisi, 1 Aralık’tan 14 Şubat 2021’e ertelenen Erken katılım indirimi için uygulanabilirlik süresinin uzatılmasıyla ilgili. İkinci değişiklik. azaltılacak cayma şartları ile ilgilidir. 31 Mart 2021 tarihinde kadar ; daha önced fuar katılımını onaylayan firmalara, fuara katılımcı olarak katılımını iptal etmesi durumunda, sadece depozitoyu kaybederek iptal işlemi sağlanacak. Daha önce olduğu gibi ceza olarak tüm ücreti de ödeme zorunluluğu 31 marta kadar geçeli olmayacak.

UCIMU-SISTEMI PER PRODURRE Genel Müdürü Alfredo Mariotti şunları söyledi: “Hepimizin yaşadığı tarihsel dönem bir şirket faaliyetini karmaşık hale getiriyor. Katılımcıların başvurularının toplanmasıyla ilgili eğilimi ve halkın EMO MILANO 2021’e gösterdiği ilgiyi göz önünde bulundurursak karmaşık, ancak imkansız değil.

Aldığımız başvurular sayısı çok fazla ve inanıyoruz ki, şimdiden bir sonrakinden aşıların yaygınlaştırılmasına ilişkin olumlu haberler sayesinde haftalarda bu olumlu süreç hızlanacak. Bu, malların ve insanların normal hareketliliğine geri dönülmesini sağlayacak, tüm faaliyetlerin geri kazanılmasını ve özellikle sağlık acil durumuyla faaliyetleri kısıtlanan ticaret fuarlarına katılımı teşvik edecek ”.

Fuara katılacak yabancı katılımcılar için 2021’in başından beri beklenen dünya çapındaki aşılama kampanyası ve İtalyan firmalrı için hazırlanan teşvik planı, EMO MILANO 2021 için son derece elverişli bir bağlam oluşturuyor. Sonuçta, Oxford Economics’in öne çıkan tahminleri de bunu doğruluyor. Zaten gelecek yıldan itibaren talep toparlanıyor.


Dünya tüketimi 2021’de% 18.4 artarak 70 milyar euro’ya yükselmesi öngrülüyor, Avrupa’daki tüketimin de % 23.5 artarak 16.6 milyar euro’ya çakacağı ile ilgili tahminler var. 2021, Almanya ve İtalya dikkate değer büyüme oranları kaydedebileceği bir ortamı sağlayacağını umuyoruz. Almanya’nın talebi 5,6 milyar avroya, yani 2020’ye göre % 21 daha fazla çıkacağı, İtalyan talebi 3,1 milyar avroya ulaşacağını bekliyoruz. Bu da 2020’ye kıyasla % 38,2 daha fazla.

Tüm bu nedenler, her zaman talep çarpanı olan ve bu baskıda takım tezgahları ve teknolojiler 4.0’ın tüketimi üzerinde daha da artırıcı etkilere sahip olabilecek EMO MILANO 2021’in başarısı için umutların artmasına izin veriyor. Yaklaşık bir buçuk yıl aradan sonra sektöre adanmış ilk uluslararası etkinlik EMO MILANO 2021 olacak.
Gündemde, takım tezgahları, robotlar, otomasyon, etkinleştirme teknolojileri, birbirine bağlı ve dijital fabrikalar için sistemler, katmadeğerli üretim ve yardımcı teknolojilerin üretimin düzenine sokulması ve endüstriyel sürdürülebilirlik için çözümler ve tüm ana ürünlerin en son üretim gereksinimlerini karşılayan geniş bir genel bakış olacaktır.

Bu, EMO’nun yaratılışından bu yana karakterize eden endüstriyel “Zeitgeist”, “çağın ruhu” nu yorumlama yeteneğine sahip olan EMO’nun benzersizliğini doğrular. EMO 2021, ziyaretçilerine sadece teknolojik düzeyde değil, aynı zamanda ürünler, üretim süreçleri, malzemeler, diller, ilişkiler, tüketim ve alışkanlıklar açısından meydana gelen tüm endüstriyel ve imalat gelişmelerine derin bir bakış sunacak.

Fieramilano salonları, bir fuar alanında kurulmuş en büyük dijital fabrikaya ev sahipliği yapacak ve sektörün ara bağlantı sorunuyla giderek daha fazla bağlantılı hale gelen evriminin bir kanıtı olarak, imalat endüstrisinin yapabileceği tüm çok yüksek katma değerli fonksiyonları mümkün kılacaktır.