EMO HANNOVER 2019 : “Akıllı teknolojiler ile yarının üretimine teknolojisine hazır olun”

EMO HANNOVER 2019 :  “Akıllı teknolojiler ile yarının üretimine teknolojisine hazır olun”

3 Ağustos 2019 tarihinde 30’dan fazla ülkeden gelen 80’in üzerinde sektörel gazeteci ile birlikte sizler için takip ettiğimiz takım tezgahları sektörünün lider fuarı Emo 2019’un 38 katılımcısının yer alarak, sektör basın mensuplarına güncel ürün ve hizmetlerini paylaştığı fuar önizlemesi...

3 Ağustos 2019 tarihinde 30’dan fazla ülkeden gelen 80’in üzerinde sektörel gazeteci ile birlikte sizler için takip ettiğim takım tezgahları sektörünün lider fuarı Emo 2019’un 38 katılımcısının yer alarak, sektör basın mensuplarına güncel ürün ve hizmetlerini paylaştığı fuar önizlemesi ve basın lanslamınında takım tezgahları sektörünün akıllı üretim teknolojileri ile yarının üretim teknolojilerinin nasıl şekilleneceği dile getirildi.

Basın lansmanında açılış konuşmasını yapan Deutsche Messe AG Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Jochen Köckler’in de ifade ettiği gibi geleceğin üretimi akıllı teknolojilerin üretim verimliliğine katkıları ile şekillenmeye devam ediyor. Bu bağlamda Almanya’nın en önemli fuar merkezlerinden Hannover’de düzenlenen Emo 2019, takım tezgahları sektörünün en yeni teknolojilerini izleme imkanı sunuyor.

Emo Fuarı, Alman Takım Tezgahları Üreticileri Birliği (WDW)’nin bir organizasyonu. WDW ev sahipliğinde gerçeleşen Emo Prewiew organizasyonunda söz alan WDW Yönetim Direktörü Dr. Wilfried Schäfer’ın ifade ettiği gibi, sektörde geleceğin üretimini şekillendirmede öncü olan Almanya’nın yanında, Fuarda yer alan Avrupa ülkeleri, Amerika Birleşik Devletleri ve özellikle Güney Kore ve Japonya gibi uzakdoğu ülkeleri ile gelişen akıllı üretim teknolojilerininin, geleceğin üretimini nasıl şekillendireceğini 16-21 Eylül tarihleri ​​arasında EMO Hannover’de izleyebilirsiniz.

Takım tezgahları sektöründeki fuarın temasıyla da örtüşen ana konu ise akıllı üretim teknolojileri ile üretimdeki maliyet unsurunu yüksek oranda düşürmesi hedeflenen üretim hatalarını minimize etmek ve mümkün olduğunca daha az toleranslı üretim seviylerine ulaşmak.

Endüstri 4.0 Reel Üretim için Önemli Fırsatlar Sunuyor...

Emo Hannover Preview organizasyonunda söz alan Dr. Anselm Blocher’in de ifade ettiği gibi Endüstri 4.0 reel üretim için önemli fırsatlar sunuyor. Akıllı teknolojlierin üretimle birleşmesi ile birlikte üretim hataları minimize edilirken, üretim verimliliği her geçen gün daha da olumlu noktalara doğru ilerliyor.

Akıllı üretim teknolojileri her zaman fırsatlar sunuyor gibi görünse de özellikle geleneksel yöntemlerin geride bırakmaya başlanmasıyla zaman zaman bazı engelleri de ortaya koyduğu gerçeğini de aklımızdan çıkarmamak gerekiyor. Teknolojiyi kullanırken geleneksel yöntemler ile harmanlamak çoğunlukla daha verimli bir seviyeye ulaşmamızın anahtarı gibi görünüyor.

47 Ülkeden 2000’den fazla katılımcı ile EMO 2019

Toplamda 180.000 metrekareye yakın bir alanda 47 ülkeden 2000’den fazla katılımcı ile sektörün nabzını tutacak EMO 2019 16-21 eylül tarihleri arasında Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenecek.

Ülkemizden de saygın makine üreticilerinin yer alacağı fuar dünyanın dört bir yanından ziyaretçi ağırlayacak. En son 2017 yılında düzenenlenen Emo Hannover, 2017 yılında toplamda 43,000 ziyaretçiyi toplamda 100 civarında ülkeden ağırlamayı başardı.

EMO Hannover’in ana odak noktası metal kesme ve şekillendirme tezgahları, üretim sistemleri, yüksek hassasiyete sahip ekipmanlar, malzemeler ve gelişen bilgisayar teknolojisi ile endüstriyel elektronik ve aksesuarlar üzerinedir.

EMO’ya gelen ticari ziyaretçilerin genelini makine ve tesis üreticileri, otomotiv endüstrisi ve bileşen tedarikçileri, havacılık sektörü, hassas mekanik ve optik, gemi yapımı, tıbbi teknoloji, yedek parça, kalıp ve takım tezgahları ile yapılan üretimlerde kullanılan çelikler ile ilgilinenen karar vericiler oluşturmaktadır.

  • 127 Gösterim

E-Dergi

Fuarlar

Sponsorlar