CHINAPLAS 2019’da heyecan verici eşzamanlı etkinlikler

CHINAPLAS 2019’da heyecan verici eşzamanlı etkinlikler

Asya’nın 1 numaralı plastik ve kauçuk ticareti fuarı olan CHINAPLAS piyasaya gelişmiş yeni teknolojileri sunmak ve alışverişini yapmak için uluslararası bir platform niteliğinde.

Döngüsel Ekonomi, Endüstri 4.0, Tasarım x İnovasyon,
Medikal Plastik, Tech Talk

Birçok endüstride çalışma ortamı giderek karmaşık hale geliyor. Girişimci işletmelerin teknolojik yenilikleri takip etmeleri her zamankinden daha önemli. Asya’nın 1 numaralı plastik ve kauçuk ticareti fuarı olan CHINAPLAS piyasaya gelişmiş yeni teknolojileri sunmak ve alışverişini yapmak için uluslararası bir platform niteliğinde. Fuarda 3.500’den fazla sergici bulunacak ve bu sektörlerin ihtiyaçlarına yanıt vermek için bir dizi eşzamanlı etkinlik düzenlenecek. Bu eşzamanlı etkinlikler arasında “Plastik Geri Dönüşümü ve Döngüsel Ekonomi Konferansı ve Sergisi”, “Endüstri 4.0 Geleceğin Fabrikası”, “Tasarım x İnovasyon”, “Tech Talk” ve “Medical Plastics Connect” yer alıyor.

Plastik Geri Dönüşümü ve Döngüsel Ekonomi Konferansı
ve Tanıtımı

Sürdürülebilir kalkınma için döngüsel ekonomiyi destekleme konusunda küresel bir konsensüs mevcut. Büyük bir potansiyel ve pazar fırsatları doğuyor. Giderek artan sayıda büyük marka, geri dönüşüm için çevresel politikalar açıklıyor. Adidas 2017 yılında, okyanustan toplanan plastiklerden yapılmış 1 milyon çift koşu ayakkabısı sattı. Plastikler çevreye nasıl katkıda bulunabilir? Endüstrinin kaygılarına odaklanarak, “Sürdürülebilirlik İçin Malzeme Bilimi”, “Geri Dönüşüm Teknoloji” ve “Çevre Dostu Ambalaj” temalarıyla “Plastik Geri Dönüşümü ve Döngüsel Ekonomi Konferansı ve Tanıtımı” da yapılacak.

Endüstri 4.0 Geleceğin Fabrikası

Sektördeki uygulayıcılar CHINAPLAS 2019 kapsamında “Industry 4.0 Geleceğin Fabrikasını” ziyaret edebilir. Akıllı çözümlerin uygulanabilirliğini göstermek amacıyla, “Akıllı Kontrol Odası Üretimi” ve “Akıllı Fabrika” temalı iki alan bulunacak. Kontrol odası, işyerindeki makinalarda ve uzaktaki akıllı fabrikada kaydedilen operasyonel verileri gösterecek ve “Akıllı Fabrika” ise geleceğin üretim ortamını simüle edecek.

Tasarım x İnovasyon

Ürün geliştirmede tasarımın önemli rolünün bilinciyle, CHINAPLAS 2019 kapsamında üç bölümden oluşan “Tasarım x İnovasyon” etkinliği düzenlenecek.
1. CMF Inspiration Walls Renk, Malzeme ve Görünüm konusunda zengin kaynakları tanıtacak.
2. Tasarım Forumunda geri dönüşüm ve sürdürülebilir tasarım konusundaki ürün deneyimleri, düşük karbonlu tasarım ve CMF uygulamaları da paylaşılacak.
3. CHINAPLAS Tasarımcılar Gecesi.

Tech Talk

Forum vesilesiyle, “Tech Talk” kapsamında, en gelişmiş çözümlere odaklanan en yeni ürün teknolojileri tanıtılacak. Tech Talk’ta 11 ana tema bulunuyor: yeni enerji araçları, otomotiv termoplastik elastomerleri, 3 boyutlu baskı, Biyoplastik, kompozit, antimikrobiyel uygulamalar, kalıp içi etiketleme, hassas ekstrüzyon, yeşil bina çözümleri, giyilebilir elektronik plastikleri, uzun fiber enjeksiyon kalıplama.

Medical Plastics Connect

“Medical Plastics Connect” medikal hammaddeleri ve ekipmanları tanıtarak medikal cihazlar, sarf malzemeleri ve ilaç ambalajı üreticileri için etkili bir iletişim platformu oluşturuyor. Bu faaliyetler, sektörde sergilenen birçok ürün arasında benzersiz medikal plastik teknolojilerinin potansiyel müşterilerini tespit etmeyi amaçlıyor. “Medical Plastics Connect” faaliyetleri arasında “Açık Forum”, “Portatif Kiosk”, “Medikal Plastik Rehberi” ve “Medikal Plastik Rehberli Turu” yer alıyor.

Asya’nın 1 numaralı plastik ve kauçuk ticareti fuarı olan CHINAPLAS, 21-24 Mayıs 2019 tarihlerinde Çin Halk Cumhuriyeti’nin Guangzhou şehrinde düzenlenecek. Dünyanın çeşitli yerlerinden toplam 3.500 sergicinin sunum yapması ve 150 ülke ve bölgeden 180.000 profesyonelin katılması bekleniyor.

  • 143 Gösterim

E-Dergi

Fuarlar

Sponsorlar