ATLAS COPCO, ENERJİ SEKTÖRÜ İÇİN AKILLI FABRİKALARI SAHAYA TAŞIYOR

ATLAS COPCO, ENERJİ SEKTÖRÜ İÇİN AKILLI FABRİKALARI SAHAYA TAŞIYOR

Atlas Copco Endüstriyel Teknik, rüzgâr endüstrisinde kullanılan temel cıvatalama çözümlerini akıllandırdı.

Şirket uzun yıllardır otomotiv , beyaz eşya gibi sektörlere Endüstri 4.0’a uygun ekipmanlar ve yazılımlar tedarik etmekteki tecrübe ve bilgisini kullanarak, rüzgâr enerjisi sektöründe kullanılan geleneksel el aletlerinden oluşan ürün yelpazesine, prosesin daha az hata riskiyle, daha hızlı ve güvenli bir şekilde tamamlanmasını sağlayan sensörlere ve dahili zekaya sahip cıvatalama çözümlerini ekledi. Atlas Copco Endüstriyel Teknik özelleştirilmiş cıvatalama çözümleri ile de rüzgâr endüstrisinin özel taleplerini karşılamaya devam ediyor.

Son yıllarda teknoloji geliştikçe otonom sistemler dünyasında gözlenen otomasyon gerekliliği, rüzgâr endüstrisine de girmeye başladı. Sahada rüzgâr türbinlerinin inşası, devreye alınması ve bakımı sırasında kalite kontrol ve hata önleme konularında artan bir talep gözleniyor. Atlas Copco Endüstriyel Teknik, rüzgâr endüstrisinin bu özel taleplerini karşılamak için hali hazırda üretilen standart/geleneksel el aletlerine akıllı cıvata sıkma sistemleri ve akıllı cıvata gerdiricilerinden oluşan yeni bir “akıllı cıvatalama” çözümleri ekledi.

“Akıllı çözümler servis taleplerini azaltıyor”

Manuel çözümlerden akıllı çözümlere geçişin avantajları arasında; prosesi daha hızlı hale getirmesi, küçük alanlarda daha verimli çalışılabilmesi, minimum operatör etkileşimi gerektirdiğinden operatöre zaman kazandırması, veri kaydetme özelliği ile hataların erkenden tespit edilebilmesi ve hataların gerçekleşmeden önlenmesi bulunuyor.