Arma Kontrol 70’den fazla ülkeye güvenlik ve bariyer sistemleri ihraç ediyor

Arma Kontrol 70’den fazla ülkeye güvenlik ve bariyer sistemleri ihraç ediyor

Arma Kontrol, farklı coğrafyalardaki ülkelere güvenlik ve bariyer ihracatı yapıyor.

Dünyanın bariyer markası Arma Kontrol, ürettiği bariyer ve güvenlik sistemleri ile 70’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Dünya genelinde 5 binden fazla projenin güvenliğini sağlayan Arma Kontrol, Güney Kore, Fransa, Suudi Arabistan, Katar, Dubai ve Malezya gibi farklı coğrafyalardaki ülkelere ihracat yapıyor.

Tamamı Türk mühendislerden oluşan Ar-Ge ekibiyle yüksek güvenlik ürünleri sunan Arma Kontrol, 2022 yılı ihracat hedeflerini paylaştı. Geçtiğimiz yılın ilk 6 ayına kıyasla satışlarını yüzde 70 oranında artıran Arma Kontrol büyük bir başarının altına da imza atmış oldu. Dünya genelinde 5 binden fazla projenin güvenliğini sağlayan Arma Kontrol, Güney Kore, Fransa, Suudi Arabistan, Katar, Dubai ve Malezya gibi farklı coğrafyalarda 70’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştirmesiyle dikkat çekti. Arma Kontrol, bugün bariyer ve güvenlik sistemleriyle dünyanın en kritik ve önemli bina, üretim tesisi, askeri ve kamu alanlarını koruyor.

“Hedefimiz Türkiye’yi, dünyaya güvenlik ürünleri üreten bir teknoloji ve ürettim üssüne dönüştürmek”

Özellikle yeni ürünlerine gösterilen ilgi ve talep ile birlikte geçen yıla oranla ihracatlarının ciddi oranda arttığını vurgulayan Arma Kontrol Genel Müdürü ve Kurucusu Koray Kartal, “Arma Kontrol olarak kurulduğumuz ilk andan beri Türk Malı kalitesini dünyaya tanıtmak istiyorduk. Hayallerimizi bir bir gerçekleştirdik ve hedeflerimizi daha da ileriye taşıdık. Bugün 70’den fazla ülkede ürünlerimizle en kritik alanlarda insanların hayatlarını koruyoruz. Hedefimiz her zaman yeni teknolojiler ve yeni ürünler geliştirerek Türkiye’yi, dünyaya güvenlik ürünleri üreten bir teknoloji ve ürettim üssüne dönüştürmek” dedi.

‘İhracat rakamlarımızı yüzde 30’dan fazla oranda artırdık’

Avrupa’nın birçok ülkesinin üretim süreçlerini Türkiye’deki sektörel firmalarla yapmak istediği belirten Koray Kartal, ‘’İhracat ürünlerimizin yüzde 60’ını Road Blocker, Mantar Bariyer ve yüksek güvenlikli ürünler oluşturuyor. Geçtiğimiz yıl yeni ürün ve teknolojilerle ihracat rakamlarımızı yüzde 30’dan fazla oranda artırdık. Biz ihracat ürünlerimizin dizaynını, tasarımını ve üretimini Türkiye’de gerçekleştiriyoruz. Bu anlamda da ülkemize önemli ölçüde katma değer sağlıyoruz’’ diye konuştu.

E-Dergi

Fuarlar

Sponsorlar