Vasıflı çelik sektörünün İtalyan devi Acciaierie Venete Metal Expo Fuarı’ndaydı…

Vasıflı çelik sektörünün İtalyan devi  Acciaierie Venete Metal Expo Fuarı’ndaydı…

Merkezi İtalya’da bulunan ve vasıflı çelik sektörünün global arenadaki söz sahibi firmalarından olan Acciaierie Venete, Eylül ayı başında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen Metal Expo Fuar’ında katılımcı firmalar arasında yer aldı.

Venete Siderprodukte AG CEO’su Jürg Wüthrich, COO ve Yönetim Kurulu Üyesi Giorgio Profeta, Teknoloji, Pazarlama ve Kalite Müdürü Steven Lonido, Ürün Müdürü Federico Marsicovetere, ve Firmanın Türkiye Mümessili Alpay Kırdar ile firmaları hakkında kısa bir söyleşi gerçekleştirdik.

Acciaierie Venete 1957’den beri…

Metal Expo Fuarı’nda ve daha sonrasındaki Türkiye’deki tanıtım faaliyetleri ile, Türkiye’deki marka bilinirliklerini arttırmayı hedeflediklerini, ve fuardan memnun ayrılıyor olduklarını ifade eden Venete Siderprodukte AG CEO’su Jürg Wüthrich şunları kaydetti :

“ Acciaierie Venete, ilk olarak 1957’de emtia, kitlesel demir çelik alanlarında faaliyet göstermeye başladı. İlerleyen yıllarda şirket vasıflı çelik ürünlerin üretimine doğru yöneldi ve vasıflı çelik sektöründe Avrupa’nın önde gelen fabrikalarından biri oldu.

Acciaierie Venete sadece yatay büyüme olarak gelişmemekle birlikte aynı zamanda dışarıdan da firma satın almalarıyla ilerleyen yıllarda büyümesini sağladı. (Sarezzo, Mura ve Dolcè tesislerinin 2003 yılında, eski Leali fabrikasının 2018 yılında BVS Srl adı altında satın alınmasıyla)
(Soldan Sağa : Steven Lonido, Jürg Wüthrich, Alpay Kırdar,
Federico Marsicovetere, Giorgio Profeta)

Bugün 1400’den fazla çalışanı ile Başta Avrupa olmak üzere global pazarda vasıflı çelik sektörünün önemli firmalarından biriyiz.”

Yıllık 1.9 Milyon Ton Üretim Kapasitesi

Venete Siderprodukte AG Ürün Müdürü Federico Marsicovetere ise ürünlerinin dünya standartlarında kalite sertifikalarına sahip olduğunu ve yıllık bazda yaklaşık 1.9 milyon ton vasıflı çelik ürettiklerini ifade etti. Marsicovetere : “Geniş bir ürün yelpazesi, sürekli döküm yuvarlak blumlar, kütükler, yuvarlak, kare ve lama ölçüleriyle yüksek kalite anlayışının birleşmesi, şirketin global ortamda tanınmasını beraberinde getirmiştir.” Dedi.

Türkiye Bizim İçin Çok Önemli Bir Pazar…

Venete Siderprodukte AG , Pazarlama ve Kalite Müdürü Steven Lonido büyüyen kapasitesi ve artan üretim verimliliği ile Türkiye’nin kendileri için çok önemli bir pazar olmayı sürdürdüğünü ifade etti ve şunları kaydetti :

“ Türkiye pazarında uzun yıllardır var olmamıza rağmen, markamızın yaygınlaşması için Türkiye’de daha çok çalışmamız gerekiyor. Bu hedef doğrultusunda, bu yıl Metal Expo Fuarı’na katıldık. Önümüzdeki dönemde Acciaierie Venete markasını ve kalitesini Türk üreticilerin daha çok hatırlaması için çalışmalarımıza devam edeceğiz.” Dedi.

Acciaierie Venete 25 Yıldır Türkiye’de…

Makine, otomotiv, inşaat, tarım ve enerji gibi bir çok sektöre yönelik vasıflı çelik üreten Venete Siderprodukte AG firmasın Türkiye Mümessili Alpay Kırdar, Venete Markasının yaklaşık 25 yıldır Türkiye’de temsil edildiği ve sektörün büyük firmaları tarafından tercih edildiğini ifade etti.

Detaylı bilgi almak için lüften web sitelerini inceleyiniz. :
www.siprostahl.ch, www.acciaierievenete.com

E-Dergi

Fuarlar

Sponsorlar

Fuarlar