Mitsubishi Electric Türkiye’deki Klima Üssünde Üretim Kapasitesini Artıracak

Mitsubishi Electric Türkiye’deki Klima Üssünde Üretim Kapasitesini Artıracak

Yeni fabrika Avrupa’da havadan suya ısı pompaları ve ev tipi klimalara yönelik artan talebi karşılayacak

Yeni fabrika Avrupa’da havadan suya ısı pompaları ve ev tipi klimalara yönelik artan talebi karşılayacak

Mitsubishi Electric Corporation,şirketin Türkiye’deki klima üretim üssü Mitsubishi Electric TurkeyKlima SistemleriÜretim A.Ş.’dekurulacak yeni bir fabrika için 113 Milyon USDyatırım yapacağını duyurdu. Üretim tesisiningenişlemesi,Mitsubishi Electric Turkey Klima Sistemleri Üretim A.Ş.’ninyıllık üretim kapasitesini havadan suya ısı pompaları*için 100 bin adet artış sağlayarak300 bin adede;ev tipi klimalar için 310 bin adet artışla 1 milyon 100 binadedeçıkaracak. ÜretimŞubat 2024’te başlayacak.

Mitsubishi Electric, özellikle Avrupa ısıtma sistemleri pazarına odaklanan2025 büyüme stratejisikapsamındaküresel Isıtma, Havalandırma veİklimlendirme (HVAC) faaliyetlerinibüyütüyor. Avrupa’nın karbon emisyonu azaltma politikalarına paralel olarak havadan suya ısı pompaları, fosil yakıta dayanan geleneksel kazan tipi ısıtıcıların hızla yerini alarak Türkiye ve Avrupa çapında havadan suya ısı pompaları pazarının hızlı büyümesine sebep oluyor.Aynı zamanda, devam eden iklim değişikliği tüketiciler tarafından lüks tüketimden ziyade temel ihtiyaç olarak görülen ev tipi klimalara yönelik artan talebi teşvik ediyor.

Tesiste uygulanacak çevre dostu CO2emisyonunuazaltma tedbirleri arasında; gelişmiş ısı yalıtımı, atık havadan ısı geri kazanımı ve yenilenebilir enerjinin etkili kullanımı yer alıyor.

Mitsubishi Electric, 2021 yılında gerçekleştirdiği 17,3 Milyon USDtutarındaki ek yatırım da dahil olmak üzere 2016’daMitsubishi Electric Turkey Klima Sistemleri Üretim A.Ş.’yi kurduğundan bu yana şirkete yatırım yapmaya devam ediyor.

E-Dergi

Fuarlar

Sponsorlar