Kutu ve küçük yüklerinizde robotlu istifleme artık mümkün… Magazino, yeni SOTO robotunu sunuyor

Kutu ve küçük yüklerinizde robotlu istifleme artık mümkün… Magazino, yeni SOTO robotunu sunuyor

Hannover Messe Preview organizasyonunda görüştüğümüz Magazino, yeni geliştirilen robot SOTO’yu CeMAT 2018 fuarında sergiliyor.

Hannover Messe Preview organizasyonunda görüştüğümüz Magazino, yeni geliştirilen robot SOTO’yu CeMAT 2018 fuarında sergiliyor.

Tam otomatik robot, karton kutular veya küçük yük taşıyıcıları gibi objeleri robot teknolojisi ile farklı yüksekliklerde tutmak için 3D kamera teknolojisini kullanıyor, bunlar SOTO’ya depolanır, hedefe gider ve malzemeleri yüksek hassasiyetle yerleştirir. Bu, SOTO’nun yeteneklerini tek bir çözümde birleştiren dünyanın ilk algılama odaklı robot olmasını sağlar. Bu akıllı robotların kullanımı öncelikle lojistik dağıtım merkezlerinde gerçekleşir. Uygulama, üretim lojistiğinde küçük yük taşıyıcılarının tedarikidir. SOS, Magazino GmbH’nın standında, salon 21, G42’de ziyaret edilebilir.

Kullanıcı avantajları şunlardır: Daha önce çok karmaşık olan elle iş süreçleri artık ilk kez esnek ve daha da önemlisi ölçeklendirilebilir şekilde otomatik hale getirilebilir. Bu, çalışma sürelerinin uzamasına, sipariş noktalarının basitleşmesine ve işletme ve proses maliyetlerinde azalmaya neden olur. Her şeyden önce SOTO, çalışanların ergonomik olarak olumsuz görevlerden kurtulmalarını mümkün kılar. Özellikle en düşük veya en yüksek raf seviyesine geldiğinde, 15 kg ağırlığa sahip olan tekstiller dolu kutuların taşınmasını sağlar.

600 x 400 x 400 milimetre büyüklüğündeki nesne, SOTO tarafından tutma düzeniyle işleme tabi tutulabilir. Büyüklüğüne bağlı olarak, sekiz kutu veya küçük yük taşıyıcıları geçici olarak entegre bir rafa depolanabilir. Kaldırma düzeneği, nesneleri her iki yönde de alıp nesnelerin yerden 5 cm ile 246 cm yüksekliklerine ulaşmasını sağlar. Onaylı güvenlik lazer tarayıcıları, özerk navigasyonu etkinleştirmekle kalmaz, aynı zamanda çalışanlara paralel olarak güvenli bir şekilde çalışmasını sağlar. Bir bulutla bağlanan SOTO, mevcut haritalar ve belirli durumlarla ilgili deneyimler hakkında diğer robotlar ile bilgi alışverişinde bulunur. Bu, birbirlerinden öğrenmelerini ve böylece sürekli iyileşmelerini sağlar.

Yeni SOTO robotuna ek olarak Magazino, TORU toplama robotunun yeni, tamamen revize edilmiş bir versiyonunu sergileyecek. Bu gelişmiş versiyon, daha yüksek bir sürüş hızı, daha geniş bir yerden depolama kapasitesi ve tutucu kolun daha fazla erişilmesi ile karakterize edilir. 245 cm’lik bir yüksekliğe kadar erişebilen yeni yetenek sayesinde, ek bir kontrol seviyesinin çalışması mümkündür. Bu depo için büyük bir kapasite artışı anlamına geliyor.

ÜRETİM LOJİSTİĞİNDE SOTO KÜÇÜK YÜK TAŞIYICILARININ TEDARİKİNİ DEVRALABİLİR.

Merkezi Münih’te bulunan Magazino GmbH, 2014 yılında Frederik Brantner, Lukas Zanger ve Nikolas Engelhard tarafından kuruldu. Başlangıçta, 80’i aşkın çalışanıyla büyüdü ve intralogistics için algılama kontrollü mobil robotlar geliştirdi ve kurdu. Magazino, canlı operasyonda birçok müşteriyle çalışan mobil toplayıcı robot TORU’yu geliştirmiş durumda. Yeni robot SOTO, TORU’ya benzer şekilde çalışır, ancak daha büyük ve daha ağır nesneler için tasarlanmıştır. Daha fazla bilgi ve resim www.magazino.eu adresinde bulunabilir.

E-Dergi

Fuarlar

Sponsorlar

Fuarlar