GNB’nin yeni nesil enerji depolama sistemi : TENSOR

GNB’nin yeni nesil enerji depolama sistemi : TENSOR

Hannover Messe Preview organizasyonunda görüştüğümüz GNB’nin Pazarlama Müdürü Arian Hashani ve Ürün Müdürü Dr. Rai Ruth’dan firmanın ürettiği enerji depolama sistemlerinden TENSOR ile ilgili bilgiler aldık.

Hannover Messe Preview organizasyonunda görüştüğümüz GNB’nin Pazarlama Müdürü Arian Hashani ve Ürün Müdürü Dr. Rai Ruth’dan firmanın ürettiği enerji depolama sistemlerinden TENSOR ile ilgili bilgiler aldık. GNB, bugünün ve geleceğin akıllı fabrikaları için enerji depolama sistemleri üretiyor. İş makinelerinden, otomobillere, yinelenebilir enerji kaynaklarının depolanması için üst düzey depolama sistemlerini endüstrinin hemen hemen her alanında kullanmak mümkün.

Modern iş makinelerinin ve araçların artan talepleri, yüksek performans ve enerji verimliliği sağlayan piller gerektirir. Uzun yıllara dayanan yüksek performanslı pil üretme deneyimine (örn. Denizaltılar) dayanan GNB, artık yeni nesil kurşun asit pilleri geliştirdi. TENSOR’un temel faydaları performans, kapasite ve enerji verimliliği artışlarıdır.

Geleneksel çekiş pilleri üzerindeki avantajlar:

• Yüksek güç yoğunluğuna bağlı olarak artan performans

• Yüksek enerji içeriği ve verimli enerji geri kazanımına bağlı çalışma sürelerinin artması

• Düşük çalışma sıcaklığına bağlı olarak daha uzun çalışma ömrü

• Mükemmel enerji verimliliği sayesinde daha yüksek enerji maliyeti tasarrufu

• Hızlı şarj ve çoklu faz şarjı için uygundur

TENSOR pilleri, malzeme taşıma araçlarının çalışma süresini artırabilir. Aynı zamanda, TENSOR pilleri çalışma sıcaklığını önemli ölçüde düşürür ve bu da çalışma ömrü üzerinde olumlu etkiye sahiptir. Buna ek olarak, mükemmel enerji verimliliği azalan enerji maliyeti sağlar ve karbondioksit emisyonlarını önler.

Geleneksel çekiş pilleri ile karşılaştırıldığında, yaklaşık% 36’lık bir avantaj beklenebilir.

Üstelik TENSOR, maksimum performansa ihtiyaç duyulan ortamlarda eşsiz özellikler sunar. Örneğin soğuk depo uygulamalarında, TENSOR, standart çekiş aküsünün aktarma performansını % 50’den fazla aşıyor. Düşük sıcaklıklarda bu özellik, TENSOR’u yıl boyunca açık havada işletilen ağır hizmet tipi kamyonlar için idealdir.

TENSOR pilinin belirli bir gücü, mükemmel şarj verimi olmasıdır. Böylece, TENSOR pilleri 4 saat içinde tamamen şarj edilebilir ve verimli şarj şarjı, pil değişiklikleri önlenebilir.

Sağlam ve güçlü

TENSOR teknolojisi özellikle modern iş araçları (üç fazlı motorlar, enerji geri kazanım sistemi) ve tüm zorlu uygulamalar için geliştirildi. Standart piller, bu alanlardaki sınırlamalarına zaten ulaşmıştır.TENSOR, bu özelliklerin mükemmel birleşimi ve başarılı bir pil gelişimini temsil etmektedir.

E-Dergi

Fuarlar

Sponsorlar