1975 yılından bugüne, Yılmazlar Demir

1975 yılından bugüne, Yılmazlar Demir

Yılmazlar Koll. Şti. ortaklarından Ali YILMAZ firması ve demir çelik sektörü hakkında değerlendirmelerde bulundu.

1975 YILINDAN BUGÜNE HİZMETİNİZDEYİZ…

1975 yılında Aziz YILMAZ tarafından İstanbul Perşembe pazarında 25 m2’lik bir dükkanda faaliyetlerine başlayan bir aile şirketi olduklarını belirten Ali YILMAZ : “ Bayrampaşa’da ve İkitelli’deki depolarımızda faaliyetlerimize devam ediyoruz. Toplamda 20 adet kesim makinamız ile her ebatta malzemeyi istenilen ölçülerde kesim yaparak kendi araçlarımızla fabrikanıza sevk etmekteyiz.

Kurulduğu günden bugüne şirketimiz doğruluk, dürüstlük, kalite, hızlı hizmet, müşteri memnuniyeti ve güvenilirliği konularında hiçbir zaman ödün vermemiştir. ” dedi.

STOKLU ÇALIŞMANIN AVANTAJ İLE 2017 SATIŞ TONAJIMIZI BİR ÖNCEKİ YILA GÖRE ÜÇE KATLADIK.

Sektörlerinde stoklu çalışmanın önemine değinen Ali YILMAZ : “ Satışını gerçekleştirdiğimiz ürünlerin 0’e yakın bir oranla kendi stoklarımızdan temin edip, en kısa sürede müşterilerine ulaştıran bir firma olmamız sektörümüzde ister istemez ön plana çıkmamızı da beraberinde getiriyor. Bu avantajlarımız bizi 2017 yılında bir önceki yıla göre satış tonajımızı 3 kat arttırmamızı sağladı. Bununla birlikte kaliteli ve güler yüzlü verdiğimiz hizmetimize ilaveten malzemenin her zaman arkasına olabilecek güçte bir firma olmamız sektörde adeta Doğan Yılmaz ismini bir marka haline getirmiştir. “ dedi.

DİREKT İTHALATÇI KONUMUMUZLA TOPTAN MALZEME TALEBİNE CEVAP VERİYORUZ...

Yılmazlar Koll. Şti. ortaklarından Şahin Yılmaz ise ihtalatçı pozisyonlarının avantajlara değindi. Konu ile ilgili Şahin Yılmaz : “ İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’ndeki toptan malzeme satış depomuzda, Çin, Ukrayna ve Rusya’dan ihtal ettiğimiz malzemelerin toptan satışını gerçekleştiriyoruz. Özellikle boy bazında malzeme talep eden müşterilerimizin ve demir çelik ticareti yapan firmaların aradığı tüm malzemeleri toptan olarak tedarik edebileceği bir servis merkezini sektörümüze var etmenin gururunu yaşıyoruz.” dedi.

SEKTÖRÜN ARZ SORUNUNA BİR ÇÖZÜM BULMAK GEREKİYOR.

Sektörün arz sorunlarına bir çözüm bulma gerekliliğini belirten Ali YILMAZ sözlerine şöyle devam etti. “ İmalat sektörlerinin artan talepleri doğrultusunda sektörümüzde son dönemde maalesef yeterince ürün bulmak zorlaşır hale geldi. Haddehaneler ve ithalatın mevcut seviyesi artık ülke sanayimizin ihtiyaçlarını karşılamaz halde. Yeni demir çelik fabrikalarına ve ithalat desteklerine ihtiyaç duyuluyor. Ülke sanayimiz son yıllarda kapasitesini çok arttırdı ancak demir çelik sektörü bu paralellikle büyüme hamlesi gerçekleştiremedi.

Hal böyle olunca imalatçı malzeme bulmakta zorlanıyor, bulunan malzeme de nispeten pahalı tedarik edilmek durumunda kalıyor.

MALZEME FİYATLARINDAKİ BELİRSİZLİK SÜRÜYOR…

Malzeme fiyatlarındaki belirsizliğe dikkat çeken Ali Yılmaz : “ Sektörümüzdeki arz yetersizliğinin yarattığı enflason baskısı döviz ve dış dengelerdeki dalgalanmalar ile birleşince malzeme fiyatları da dengesiz hale geldi maalesef. Bu durumdan hem malzeme tedarik eden sanayicilerimizi, hemde demir çelik üreten ve satan firmalar olarak bizler şikayetçiyiz. Benim önerim özel sektörün ve devletin artık kim yapabiliyorsa acilen yeni demir çelik üretim tesislerini ülkemize kazandırmaya yönelik çalışmalar içince olması yönündedir.” dedi.

E-Dergi

Fuarlar

Sponsorlar

Fuarlar